Menu
akce a novinky

Vinobus

Vinobus je autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na dvacet kol, který se třikrát denně vydá na trasu dlouhou necelých šedesát kilometrů a cestou čtrnáctkrát zastaví. Pro návštěvníky Znojemska je to způsob, jak jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dopravit tam a zpět.

Tento zvláštní autobus na své trase objíždí řadu zajímavých vinařských lokalit. Během cesty si můžete prohlédnout krásné vinice, sklepní uličky, vinařství a vinné sklepy, nebo se jen pokochat přírodou Národního parku Podyjí. Nastoupit i vystoupit můžete kdekoliv na vámi vybrané zastávce, anebo si můžete projet celou trasu s průvodcem. Vybrané zastávky nově nabízejí čtvrthodinové přestávky s možností degustace vín.

Projekt je realizován spolkem VOC Znojmo za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, okolních obcí a Vinařského fondu ČR.

Více info naleznete na http://vinobus.cz/cs/

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech