Menu
akce a novinky

Výsledky soutěže Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína 2020

18. 6. 2020 09:53

Ve dnech  11.-12. června 2020 se pod záštitou prof. MUDr. Romana Prymuly, CSc., Ph.D., hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D. a primátora města Hradec Králové prof. PharmDr. Alexandra Hrabálka, CSc. v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov konal již 14. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů, pod vedením pana Ing. Michala Kumšty Ph.D., zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

Předmětem hodnocení byla soutěžní vína z České republiky a z dalších třinácti zemí. Championem soutěže se stal Riesling od Weingut Burgermeister z německé oblasti Nahe. Championem bílých vín taktéž Ryzlink rýnský, tentokrát od ing. Miroslava Volaříka, championem červených vín Merlot z chilského vinařství Santa Ema a nejlepším vínem vinařské oblasti Čechy do třetice Ryzlink rýnský, tentokrát ze Zámeckého vinařství Jiřího Munzara. Nejlepší kolekci měl ing. Miroslav Volařík a získal tak cenu hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána. Šampion soutěže obdržel odměnu 12 000 Kč, vítězové ostatních kategorií získali finanční odměny 5 000 Kč. Soutěžní vína měla vynikající úroveň, bylo uděleno 28 velkých zlatých medailí a dále 63 zlatých a 120 stříbrných medailí.

Ještě v průběhu druhého dne hodnocení měli příznivci vína možnost přechutnat všechny soutěžní vzorky v kongresovém sále hotelu Černigov a přilehlých venkovních prostorách. Šampionům soutěže v jednotlivých kategoriích budou předány diplomy na slavnostním vyhlášení v pátek 28. srpna na Svátku vína na soutoku, akci pořádané ve spolupráci se společností Wamak.  Při této příležitosti bude mít veřejnost možnost ochutnat nejen soutěžní vína, ale také navštívit stánky jednotlivých vinařství, výrobců delikates a kulinářských firem.

Konkrétní výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech