Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v červenci 2020

30. 6. 2020 14:10

Koronavirus bylo do roku 2009 označení pro čtyři rody virů, způsobující závažnější i méně závažná onemocnění zvířat a lidí. Je to také slovo, na které se nyní dá spoustu věcí svést či kvůli němu odložit a v neposlední řadě je to slovo, které nás připravilo o 268 vinařských akcí. Když počet zrušených akcí srovnáme s loňským kalendářem, dělá to více než čtvrtinu všech vinařských akcí v České republice! Obraťme raději list. Používejme raději slova, která nám přinášejí větší radost ze života např. víno – bílé, červené, růžové, klaret, oranžové, suché, sladké, mladé, archivní, svěží, tělnaté, s přívlastkem, jakostní, zemské, originální certifikace, barikové, špičkové, šumivé, tiché, perlivé, biodynamické, mešní, košer, fortifikované, z Moravy i Čech. Zkuste je všechny ochutnat! My vám poradíme kde.

Posezení u cimbálu ve Vinařské stodole

Posezení u cimbálu ve Vinařské stodole
3. července, Valtice, Vinařská 407 (areál vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.)
Přijďte se s přáteli či rodinou pobavit a posedět u skleničky skvělých valtických vín a drobného občerstvení za zvuků cimbálu a lidových písní. Vstup zdarma a bez rezervace. Koná se od 20.00 do 24.00 hod.

Čejkovická vinná stezka
4. července, Čejkovice (okr. Hodonín), vinná stezka
Odložte bundy, saka, promažte řetázky na svých kolech nebo oprašte leki hole a přijďte si projít malebné okolí Čejkovic. V místních vinicích na vás budou čekat vinaři a budete moci ochutnat především mladá vína v tom nejpřirozenějším prostředí. Je pro vás připraven okruh kolem Čejkovic.

Mikulovské sklepy open
4. července, Mikulov, vinné sklepy
Den otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 4. července od 10.00 do 19.00 hod. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 14 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína k ochutnání. Ve sklepích bude nachystáno pohoštění, kde bude možno ochutnat místní speciality.

XVI. Den otevřených sklepů Hrušky
4. července, Hrušky (okr. Břeclav), ulice Sklepní a Záhumenní
Již pošestnácté organizátoři společně s místními vinaři umožní ochutnat kvalitní vína přímo ve svých sklepích. Svoje sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších hobby vinařů až po profesionály.

Hudba na vinicích - seriál hudebních koncertů
5. července - 29. srpna, Popice - Vinařství Sonberk, Valtice - Vinařství CHÂTEAU VALTICE, Lovosice -Vinařství Třebívlice, Dobšice - Vinařství Lahofer
Víno se dokonale snoubí nejen s pokrmy, ale také s hudbou. Vydejte se s námi na exkluzivní koncerty přímo do areálů několika vinařství a v objetí vinohradů si vychutnejte dlouhé letní dny, lahodná vína a špičkové hudebníky v podání nejzásadnějších jmen české hudební scény! První ročník putovního festivalu Hudba na vinicích zve do na koncerty Davida Kollera, Tomáše Kluse, Anny K., MIG 21 nebo Pokáče. Stačí si vybrat termín, interpreta a vinařství, mezi kterými letos najdete prosluněné Vinařství SONBERK (Popice), atraktivní Vinařství CHÂTEAU VALTICE (Valtice), české Vinařství TŘEBÍVLICE (Lovosice) a nově otevřený areál Vinařství LAHOFER (Dobšice u Znojma). Více info a vstupenky na: www.hudbanavinicich.cz

Letní otevřené sklepy
5. července, Moravská Nová Ves, sklepní uličky Výmol a Zátiší
Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína v neděli 5. července v době od 10.00 do 20.00 hod. do autentických prostor sklepních uliček Výmol a Zátiší k návštěvě asi 30 otevřených vinných sklepů.

Valtické Podzemí - Prázdninové večery s cimbálkou
10. července, Valtice, Vinařská ev. č. 47
Tradiční víkendové večery se sklenkou lahodného vína Valtického Podzemí a za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Začínáme ve 20.00 hod. Nenechte si ujít jedinečný večer spojený se zážitkovou turistikou v podzemním městě vína, unikátním labyrintu historických vinných sklepů.

Krajem vína - Na kole vinohrady Uherskohradišťska – otevírání cyklostezek
11. července, Uherské Hradiště, začátek na Masarykově náměstí, dále cyklostezky Uherskohradišťska
15. ročník symbolického otevírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8.30 hod. Po zahájení se odstartují jednotlivé cyklistické stezky různé délky a náročnosti, vedoucí přes mikroregiony Uherskohradišťska. Součástí akce je i trasa pro pěší turisty.

Den otevřených sklepů Hovorany
18.-19. července, Hovorany, vinné sklepy
Spolek vinařů Hovorany vás zve na již 13. ročník otevřených sklepů v Hovoranech. Akce se koná v sobotu 18. července od 11.00 do 19.00 hod. Od 20.00 hod. zahraje cimbálová muzika v areálu tenisových kurtů. Možnost kempování zdarma v areálu sklepů na Benátkách. Těšíme se na vás.

Olomoucké vinné slavnosti
24.-25. července, Olomouc, Dolní náměstí
Tradiční Olomoucké vinné slavnosti v netradičním termínu, připomenutí vinné kultury v centru krásného historického města.

Festival vína v Mníšku pod Brdy
25. července, Mníšek pod Brdy, areál hostince Káji Maříka
15. ročník oblíbené akce, na kterou se sjíždějí milovníci vína nejen ze Středočeského kraje. V rámci festivalu bude vyhlášen mimo jiné i Šampion festivalu a vítěz soutěže o nejkrásnější etiketu. Akci doprovodí swingový orchestr Blue Star.

Lednické vinné trhy
25. července, Lednice, ANNOVINO vinařství, Nejdecká 714

Jedinečná vinařská akce, kde ochutnáte medailová vína nejen z Moravy! Slavnostní zahájení proběhne v 10.00 hod.

► Aktuální služby otevřených sklepů naleznete zde: SLUŽBY OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 

*********************************

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech