Menu
akce a novinky

Promenáda červených vín

10. 3. 2020 09:37

Ve velkých Pavlovicích se tuto sobotu uskutečnil druhý ročník obnovené soutěže Promenáda červených vín. Jde o jedinou soutěž červených vín v ČR, jehož organizátoři jsou VOC vinice Velké Pavlovice, z.s. Oproti předešlému ročníku se do soutěže přihlásilo téměř o 100 více vín a návštěvníci tak mohli ochutnat 318 skvělých červených vín ze všech vinařských podoblastí.

Záštitu nad samotným hodnocením převzala Unie Enologů, doplněná o přední české vinaře, kdy bodové hodnocení bylo postaveno o něco výše a tak zlatou medaili si zasloužilo víno s min. 88 body a Velkou zlatou pak od 92 bodů. Hodnocení se uskutečnilo dne 20.2.2020 v Centru Excelence pod taktovkou Národního vinařské centra. 

CHAMPIONEM se stalo víno Rulandské modré výběr z bobulí 2015 z Rodinného vinařství Jedlička Bořetice. Cenu za nejlepší víno ročníku 2018 nazvanou MLADÁ PERSPEKTIVA, tedy víno s potenciálem stát se velkým vínem, získala Štěpán Maňák za jeho Cabernet Sauvignon výběr z hroznů. CENA UNIE ENOLOGŮ za nejlepší kolekci pak zůstala na domácí půdě v Šlechtitelské stanici vinařské Velké Pavlovice. Naplněný sál Pavlovské Sokolovny svým zpěvem provedl sólista Národního divadla v Praze pan Vratislav Kříž spolu s Barborou Hanákovou a cimbálovou muzikou Dúbrava. Nadšeným vítězů předal ocenění milovník červených vín a skvělý fotbalista pan Antonín Panenka. 

Vydařená prestižní soutěž se bude konat i v příštím roce a to 6.3.2021

 

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech