Menu
akce a novinky

Velké Pavlovice hostily rytířskou slavnost s charitativní aukcí vín

24. 2. 2020 11:18

Rytířskou slavnost pořádal společně Legát Morava a Komturát Bohemia 22. února ve Velkých Pavlovicích. Slavnost začala již v dopoledních hodinách na zámečku Trkmanka, v sídle Legátu Morava. Připraveny byly zabíjačkové speciality, svařené víno a punč.  

Průvod vedený bubeníky dorazil před kostel Nanebevzetí panny Marie úderem dvanácté za zvuku místních zvonů. Před samotnou rytířkou slavností dostalo prostor slovo Boží i varhany a sbor. Poté již přišla velká chvíle pro deset nováčků, kteří byli přijati do řádu jako Hospes a Hospita. Po povýšení jednoho člena o řádový stupeň přišla mimořádná chvíle, ve které byla Dáma vína Eva Farkačová a Eques Tomáš Vican vyznamenáni řádovým křížem.

Průvodem se rytíři i hosté přemístili do luxusně zrekonstruovaných Lotrinských sklepů, aby zde ochutnali mladá vína ročníku 2019 a pobavili se s dětskou cimbálovou muzikou Palička. V hotelu Lotrinský se zatím vše připravovalo ke čtyřchodovému menu snoubenému s vysoce oceněnými víny vinařů – rytířů.

V průběhu večeře a po ní probíhala aukce charitativních vín, která, spolu s následnou sbírkou vynesla fantastických 130 000 Kč, za které pojede Sabinka z Němčiček do lázní, a to dokonce dvakrát.

Mnohokrát děkujeme donátorům archivních a raritních vín: Vinařství Ludwig, Rodinné vinařství Jedlička Bořetice, Vinařství Petr Skoupil, VICAN rodinné vinařství, Vojtěch Štěrba a Branko Černý.
Neméně také děkujeme statečným dražitelům, které atmosféra strhla k nevídaným výkonům. Těmi jsou Josef Stanislav, Petr Marcinčák, Petr Bláha, Mirek Musil, Ladislav Pálka, paní Hromadová, pan Hadam, Tomáš Vican a Miloš Šrdlík.

Na závěr bylo opět připraveno víno, tentokrát od skvělých vinařů z Modrých hor a neméně skvělá cimbálová muzika Mládí z Čejče.

Opět na shledanou u příležitosti této akce příští rok, tedy 6. 2. 2021.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech