Menu
akce a novinky

Vinařská turistika na veletrzích cestovního ruchu 2020

15. 1. 2020 09:42

Vážení milovníci vinařské turistiky, dovolte, abychom Vás pozvali na veletrhy cestovního ruchu, na kterých letos opět představíme aktuální edici Krajem vína, kterou vydává Vinařský fond ve spolupráci s Národním vinařským centrem, o.p.s.

Návštěvníky představovaných veletrhů cestovního ruchu čeká nejen pestrá nabídka zájezdů cestovních kanceláří do celého světa a lákavé nabídky jednotlivých krajů, které budou zvát návštěvníky do svých regionů, ale i aktuální edice Krajem vína, která vás pozve do vinařských oblastí Moravy i Čech, kde můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou.

REGIONTOUR 16.-19. ledna, Brno, Brněnské veletrhy a výstavy

Veletrhy cestovního ruchu v Brně budou letos otevřeny od čtvrtka 16. ledna do soboty 18. ledna vždy od 10 do18 hod. až do neděle 19. ledna od 10 do 16 hod. Národní vinařské centrum s podporou Vinařského fondu ČR bude na veletrhu propagovat vinařskou turistiku hned na dvou místech v pavilonu P - jednak v expozici Jihomoravského kraje a města Brna na pultu „Vinařství“ a na RegFoodFest 2020 na pozici Národní vinařské centrum, o.p.s. Na obou pozicích budou krom tištěných materiálů vinařské turistiky k mání také ochutnávky vína na stánku Jihomoravského kraje a města Brna formou HAPPY HOURS v následujících dnech a časech:

čtvrtek:                12:00-13:00 a 14:00-15:00 hod.  
pátek:                  12:30-13:30 a 15:30-16:30 hod.            
sobota:                11:30-12:30 a 14:00-15:00 hod.
neděle:                11:30-12:30 a 13:00-14:00 hod.

Více informací o veletrhu na http://www.bvv.cz/go-regiontour/

ITF SLOVAKIATOUR, 23.-26. ledna, Bratislava, Incheba Expo Bratislava

Veletrh je největším kláním cestovního ruchu na Slovensku a patří mezi nejvýznamnější podniky v regionu střední Evropy. Každoročně přináší kompletní servis pro lidi, kteří chtějí cestovat do zahraničí a nebo poznávat krásy Slovenska. Prezentuje se zde portfolio cestovních kanceláří, jako i turistické informace zprostředkované zahraničními centrálami jednotlivých krajin.

Otevírací doba veletrhu:

čtvrtek, pátek:  09:00-18:00 hod.
sobota:              10:00-18:00 hod.             
neděle:              10:00-17:00 hod. 

Více informací o veletrhu na http://www.incheba.sk/vystavy/itf-slovakiatour

Holiday World, 13.-16. února, Praha, PVA Expo Praha - Letňany

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2020 se na veletrhu představí téměř celý svět. Nebudou chybět národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky, aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur.

Otevírací doba veletrhu:

čtvrtek, pátek, sobota -  9:30-18 hod.
neděle -                             9:30-15 hod.

Více informací o veletrhu na http://www.holidayworld.cz/

Na obou těchto veletrzích nás zastihnete s vinařskou turistikou a ochutnávkou formou HAPPY HOURS na stánku Jihomoravského kraje. Účast na všech výše zmíněných veletrzích je spolufinancována Vinařským fondem.

Vinařský průvodce – To nejlepší z vinařské turistiky v ČR (česká i anglická mutace)

Vinařský průvodce edice Krajem vína – To nejlepší z vinařské turistiky v ČR vám nabídne informace o vinařství v České republice, tipy na nejatraktivnější vinařské i turistické cíle ve vinařských oblastech na Moravě a v Čechách, tipy na výlety s dětmi, přehled tuzemských VOC apelací, moravské vinařské stezky, informace o certifikaci vinařské turistiky, rozhovory s osobnostmi moravských podoblastí a vinařské oblasti Čechy, adresáře vinařů, vinoték a vinných sklepů registrovaných na stránkách www.vinazmoravy.cz | www.vinazcech.cz a mnoho dalších užitečných informací z oblasti vinařské turistiky.

Kalendář vinařských akcí 2020

Kalendář vám usnadní orientaci v pestré nabídce vinařských akcí, které proběhnou po celé České republice v roce 2020. Najdete v něm přes pět set akcí, které jsou řazeny podle data konání. Jejich výčet vychází z kalendáře vinařských akcí na portálu www.vinazmoravy.cz | www.vinazcech.cz, a jsou zde uvedeny ty, které byly pořadateli či organizátory zadány do uzávěrky tištěného kalendáře začátkem listopadu 2019.

Mapy

Součástí edice jsou pro vinařského turistu nepostradatelné mapy, a to jednak celé jižní Moravy a vinařské oblasti Čechy, tak i podrobnější mapy jednotlivých moravských podoblastí. V mapách naleznete krom historie, přehledu nejpěstovanějších odrůd, Moravských vinařských stezek také nejvýznamnější akce v regionu, vinařské a turistické cíle zakreslené v mapách a nově v mapách podoblastí seznamy zařízení, která jsou držitelem certifikace vinařské turistiky.

Distribuce

Materiály edice Krajem vína vydal Vinařský fond ve spolupráci s Národním vinařským centrem, které zajišťuje jejich distribuci. K dispozici budou letos poprvé na zmíněných veletrzích, od 15. ledna v sídle Národního vinařského centra v Centru Excelence, Sobotní 1029, Valtice a před zahájením turistické sezony v turistických informačních centrech ležících ve vinařských oblastech. Publikace si také budete moci nechat po uhrazení poštovného zaslat prostřednictvím e-shopu, kde bude pro milovníky vinařské turistiky připraven balíček těchto materiálů. Materiály je také možné stáhnout jako PDF na www.wineofczechrepublic.cz v sekci O nás > Ke stažení > Vinařská turistika

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech