Menu
akce a novinky

PIWI odrůdy - školení s názornými ukázkami hroznů a degustací vín

3. 9. 2019 15:44

V úterý 10. září proběhne v Národním vinařském centru ve Valticích nové specializované školení o stále populárnějších a díky odolnosti houbovým chorobám pěstitelsky méně náročných, tzv. PIWI odrůdách révy vinné. Vzhledem k nastupujícícmu období vinobraní budou charakteristiky vybraných odrůd doplněny ukázkou hroznů, vybrané moštové odrůdy bude možné posoudit i v jejich konečné podobě - vínu.

Školení pod celým názvem "Představení stolních a moštových PIWI odrůd a obrana proti dopadům klimatických změn ve vinici" povede ve valtickém Centru Excelence odborník na tuto problematiku - prof. Pavloušek ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Školení je určeno pro pěstitele révy vinné, a to jak pro ty větší, tak i pro malopěstitele. Odpověď na správnou volbu odrůdy zde však získají i lidé, kteří si chtějí vysadit jen pár hlav révy pro sklizeň stolních hroznů.
Těšit se můžete na ochutnávku hroznů, u moštových odrůd (např. Savilon, Souvignier gris, Donauriesling, Muscaris, Vesna, Cerason a Cabaret noir) i na degustaci vybraných vzorků vín z nich vyrobených. Přednáška bude doplněna i aktuálním tématem boje proti dopadům klimatických změn a zprávou o mapování vinic drony. Více informací a přihláška.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech