Menu
akce a novinky

Vyhlášení vítězů kategorií Národní soutěže vín Slovácké podoblasti doprovodí Master class degustace

9. 8. 2019 08:06

Sdružení slováckých vinařů Vás zve na exkluzivní MASTER CLASS degustaci s „Masters of Wine“. V rámci vyhlášení vítězů kategorií Národní soutěže vín Slovácké podoblasti proběhnou i dvě řízené degustace na téma Ryzlink rýnský a Rulandské bílé z České republiky v porovnání se světem. Ty povedou hned dva mezinárodní degustátoři s nejvyšším vinařským vzděláním. Těšit se tak můžete na 12 ryzlinků a 12 pinotů v samostatných řízených degustacích.

„Přemýšleli jsme, jak bychom mohli slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků Slovácké podoblasti posunout na vyšší úroveň a podtrhnout i prestižní postavení nominační soutěže, jako první krůček do Salonu vín. Prostředí a atmosféra nám totiž dlouhodobě přišla neadekvátní svému významu. Proto jsme se rozhodli uspořádat odbornou degustaci, která představí vína z ČR ve světle vinařského světa. Zajímavé bude jistě i bezprostřední srovnání vinařských regionů, terroir, stylů i přístupů k výrobě vín“, popisuje Rastíno Janovíček, organizátor akce.

Večer v krásném prostředí zrekonstruovaného Spolkového domu v Ratíškovicích zakončí volná degustace všech medailových vín Slovácké podoblasti. Jste srdečně zváni.

20. srpna 2019, od 15:30 do 22:00, Spolkový dům, Sportovní 1310, 696 02 Ratíškovice.

Předprodej vstupenek na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na www.slovactivinari.cz, cena 1.000Kč.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech