Menu
akce a novinky

Netypická dovolená: na jižní Moravě mohou turisté spát na stromě nebo v sudu

13. 7. 2016 08:32

Pár dní v sudu, vinném sklípku nebo v korunách stromů. Takové možnosti mají turisté na jižní Moravě, kteří nechtějí dovolenou strávit v hotelech nebo kempech, ale přitom si vychutnat tamější přírodu a atmosféru.

"Líbí se nám okolní příroda, a že máme možnost se podívat do lesa a vrátit se. Je to zajímavé i z hlediska bezpečnosti, ale myslím si, že by bylo zajímavější, kdyby byl areál větší a domky byly propojené," popsala svou zkušenost s bydlením v sedmi metrech nad zemí Zuzana Kocourková.

Atypické ubytování v korunách stromů nedaleko jihomarvské metropole nabízejí Lesy města Brna. Na rozdíl od klasických turistických chatek ale není v této zavedená elektřina a její obyvatelé si tak mohou svítit jenom baterkou. Navíc mají k dispozici jenom suchou toaletu.

více: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1843298-netypicka-dovolena-na-jizni-morave-mohou-turiste-spat-na-strome-nebo-v-sudu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech