Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v dubnu 2016

30. 3. 2016 11:40

Vážení příznivci vinařské turistiky, představujeme Vám pravidelnou pozvánku na vinařské akce v České republice na měsíc duben. Užijte si otevřené sklepy, košty a výstavy vín, vinařské slavnosti a další akce, které Vám nabízí moravští a čeští vinaři. Příroda se pomalinku probouzí a s ní i hojnost vinařských akcí, které Vám nabízí nejobsáhlejší kalendář vinařských akcí u nás zde na webu vín z Moravy a vín z Čech.  

Dny otevřených 13 sklepů Valtického Podzemí
1.-2. dubna, Valtice, Valtické Podzemí 
Zahájení sezóny, otevření všech třinácti sklepů unikátního labyrintu ve Valtickém Podzemí v celkové délce přes 900 metrů. Podzemní nevázané kostýmové veselí za tepla plápolajících krbů. Zábava probíhá ve všech sklepech a částech Valtického Podzemí. Přijďte všichni v dobových kostýmech.

ZE SKLEPA DO SKLEPA
2. dubna, Velké Bílovice, vinné sklepy
11. ročník akce putování Ze sklepa do sklepa v největší vinařské obci České republiky. Ze sklepa do sklepa je největší vinařská akce v ČR zaměřená na putování po sklepech a degustace v jednotlivých vinařstvích. Během putování je kromě vína k dispozici občerstvení, kulturní zábava a další.
V ceně vstupenky je zahrnuta sklenička, propagační materiály a kupóny k nákupu vín. Na akci je možné vyhrát kolekci 50 špičkových vín velkobílovických vinařů v hodnotě 10.000 Kč. Po celou dobu akce jsou k dispozici zdarma autobusy, káva, voda a druhý den bude zase nějaké to překvapení. Na setkání s vámi se těší Velkobílovičtí vinaři.

IV. Přehlídka vín a sýrů
2. dubna, Hrušky (okr. Břeclav), nová multifunkční hala základní školy
Již popatnácté bude od 10.00 do 22.00 hod. výstava koncipována jako přehlídka vín (vína nejsou bodována) a bude spojena s ochutnávkou sýrů z malých českých mlékáren. Přehlídka vín z Podluží a další.

Otevřené sklepy Perná
9.-10. dubna, Perná, vinné sklepy
Sklepy v Perné se vám opět otevřou již 9. dubna a budeme se na vás těšit i 10. dubna. Bude otevřeno celkem 15 vinařství. Těší se na vás vinaři z Perné.

Dny vína – Benedikt Most 2016
14.-15. dubna, Most, Rekreační 1048
Výstava vín spojená s degustací a hodnocením vystavovatelů. Jedná se již o VI. ročník dnes již tradiční výstavy na Mostecku spojené s propagací vinařství a vinařské turistiky. K poslechu po oba dny bude hrát cimbálová muzika. Dny vína můžete navštívit 14. a 15. dubna od 15.00 do 20.30 hod.

O Hustopečskou pečeť
16. dubna, Hustopeče, Hotel Centro
Vína z celé České republiky i ze Slovenska se v sobotu 16. dubna utkají v dalším ročníku soutěže O Hustopečskou pečeť. Soutěžní přehlídka vypukne opět v Hustopečích v Hotelu Centro. Představí se zde vína tradičních odrůd pro hustopečský region z vinic České i Slovenské republiky.

XIV. VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE
22.-23. dubna, Litoměřice, dům kultury a gotický hrad
Vinařské Litoměřice je výstava českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Koná se v pátek 22. a v sobotu 23. dubna, po oba dva dny od 10.00 do 19.00 hod. Jde o nejprestižnější výstavu českých vín. Součástí výstavy je soutěž vín, která se koná 4. a 5. 4. 2016 v hotelu Koliba v Litoměřicích. Pořadatel výstavy je ORTOPEDICKÉ CENTRUM s.r.o., Ústí nad Labem (www.ortopedicke-centrum.cz).
Program čtrnáctého ročníku Vinařských Litoměřic:
V pátek 22. 4. 2016 proběhne od 15:00 hod. slavnostní zahájení jedenáctého ročníku Vinařských Litoměřic,v 16:00 hod. předání zlatých a stříbrných medailí ze soutěže, v 17:00 hod. se bude konat slavnostní ceremoniál s předáním ocenění nejúspěšnějším vínům soutěže a ocenění Championa výstavy, společenský večer v pátek od 20:00 hod. na gotickém hradě Litoměřice.
Doprovodné programy probíhají v sobotu 23. 4. 2016, program „Víno a pokrmy“ po celý den, program „Víno a zdraví“ od 14:00 hod. do 16:00 hod. Řízené degustace po oba dva dny výstavy dle harmonogramu.

FESTIVAL OTEVŘENÝCH SKLEPŮ - JARO NA STRÁŽNICKU
23.-24. dubna, vinařské obce na Strážnicku - Strážnice, Blatnice pod Sv. Antonínkem, Kozojídky a Petrov
V pořadí již 19. Festival otevřených sklepů poprvé ve své historii zamíří do čtyř obcí na Strážnicku. Na návštěvníky čeká jako vždy třicítka otevřených sklepů, degustace vín přímo z rukou vinařů, cimbálky i další kulturní program a chybět nebudou ani krajové speciality snoubené s vínem.
V ceně vstupenky získáte degustaci všech vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce, degustační skleničku, stylovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma.Jarní festival začíná oficiálně v sobotu 23. dubna, sklepy se otevřou od 10.00 do 21.00 hod. s následným večerním programem. V neděli pak pokračuje od 10.00 do 15.00 hod., po oba dva dny s možností nákupu vín.
Centrální registrační místo ve Strážnici bude otevřeno v sobotu mezi 8.00 a 15.00 hod. a v neděli mezi 10.00 a 12.00 hod. Kyvadlová doprava zdarma mezi obcemi bude zajištěna po celou dobu festivalu. Vstupenky v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti Ticketstream, objednávky pro skupiny telefonicky na čísle 775 856 982.

Den v růžovém Ostrava
29. dubna, Ostrava, Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703
Degustace růžových vín z největší specializované soutěže rosé vín u nás – JAROVÍN ROSÉ 2016 navíc doplněná o prezentaci sektů a perlivých vín z KRÁLE VÍN České republiky. Snoubení vín s vhodnými pokrmy. Očekáváme více než 200 vzorků vín. Probíhá od 18.00 do 22.30 hod.

Košt v Klentnici
30. dubna, Klentnice, sál místního hostince
Tradiční ochutnávka více než 450 vzorků vína z Klentnice a okolí. Začátek ve 13.00 hod. K tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika Katrán. Občerstvení zajištěno. Vstupné 300 Kč zahrnuje volnou degustaci, sklenici a katalog. Srdečně zvou vinaři Klentnice.

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

 

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech