Menu
akce a novinky

Střihači vinné révy zamíří k sousedům

7. 1. 2016 11:19

Velké Bílovice, Čejkovice – Je jasno. Republikový šampionát v řezu révy vinné se uskuteční devatenáctého února v Čejkovicích na Hodonínsku. Dvanáctý ročník významné vinohradnické události pořádá republikový Svaz vinařů společně s velkobílovickou firmou BS vinařské potřeby.

Dějištěm soutěže se stane areál Vinařství Škrobák. Účastníci tam představí svůj um odborné porotě. "V této soutěži není rychlost hlavním kritériem, hodnotí se zejména kvalita a čistota řezu," uvedl jednatel pořádající společnosti Miloš Balga. Soutěžící se utkají o hlavní trofej, kterou jsou "zlaté nůžky". Při stříhání se předvedou muži i ženy, a to ve dvou věkových kategoriích: junior (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a elite (soutěžící starší 21 let).

Chybět nebude ani doprovodný program, těšit se lze například na přednášky odborníkůzRakouska. Přihláškyna soutěž lze vyplnit na webových stránkách BS vinařské potřeby. "Z amatérské akce se postupně stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž," zmínila manažerka firmy Renata Hlavačková.

Zdroj: Nový život
Datum vydání: 7.1.2016
Odkaz: http://www.vlp.cz/nase_deniky/jizni_morava/rovnost-breclav/

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech