Menu
akce a novinky

Tour de burčák projede vinicemi

9. 9. 2015 10:35

Znojmo – Poté, co Znojemskem projeli v sobotu závodníci seriálu Kola pro Život na akci zvané Znojmo Burčák Tour Kooperativy, se zanedlouho uskuteční další cyklistická událost s podobným označením. V sobotu 19. září se totiž vydají vinicemi cyklisté i pěší, a to v rámci akce Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska.

Na kole nebo pěšky tak budou moci návštěvníci zažít atmosféru začínajícího podzimu a období burčáku přímo mezi vinicemi na Znojemsku, objevovat tajemství vinných sklepů, ochutnat místní speciality a vyhrát zajímavé ceny. V cíli výletu se mohou těšit na pohodové posezení u burčáku v areálu Louckého kláštera ve Znojmě.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska zavede letos účastníky do nejzápadnější části vinařských stezek. Na výběr budou různě dlouhé okruhy,vhodné jak pro náročné cyklisty, tak pro rodiny s dětmi a pěší.

Osmnáctikilometrová trasa pro pěší a sedmadvacetikilometrová či devětatřicetikilometrová pro cyklisty podle organizátorů uspokojí malé i velké turisty. V sedle kola nebo pěšky navštíví královnu jihomoravských vinic – Šobes, unikátní sklepní areál Modré sklepy v Novém Šaldorfu, sklepní uličky v Hnanicích, Chvalovicích a také Šatově, který je proslulý svými sklepními labyrinty z pískovce.

Tour de burčák ale zavede cyklisty i do rakouského Unterretzbachu. Startovním i cílovým místem Tour de burčák bude pak Loucký klášter, v němž bude po celý den probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo.

Akce je otevřena široké veřejnosti, sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 19. září mezi 9.00 a 11.00 hodinou na registraci do areálu Louckého kláštera ve Znojmě.

Více informací naleznou zájemci na webu vinarske. stezky.cz. Pořadatelem závodu jsou Nadace Partnerství, Znovín Znojmo a Cykloklub Kučera Znojmo.

Zdroj: Znojemský deník
Datum vydání: 9.9.2015
Odkaz: http://znojemsky.denik.cz/