Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v červnu 2015

1. 6. 2015 13:45

Vážení milovníci tuzemských vín, vydejte se za vynikajícími víny do vinařských oblastí České republiky i v měsíci červnu. Zajeďte si na dovolenou s vínem. Udělejte si radost, potěšte své chuťové pohárky a odpočiňte od stereotypu každodennosti. Nabízíme vám ochutnávku vinařských akcí konaných v měsíci červnu.

Mikulov Gourmet festival

Mikulov Gourmet festival, 4.-7. června, Mikulov, Hotel Marcinčák, Hotel Maroli, Hotel Eliška, Zámecká restaurace, restaurace Aquarium Relax, restaurace pod svatým Kopečkem a Rybí restaurace v lomu Mariánský mlýn 

Již tradičně patří začátek června v jihomoravském Mikulově všem gurmánům. Od 4. do 7. června se bude v tomto krásném městě konat již šestý ročník MIKULOV GOURMET FESTIVALU, který je velkolepou oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny.

Putování za znojemským Veltlínem, 5.-6. června, vinařství ve Znojmě a okolí

Autobusem po znojemských vinicích a sklepích. Účastníci navštíví viniční trati a vinné sklepy Znojemska v obcích Kuchařovice, Přímětice, Jaroslavice, Hnanice, Horní Dunajovice, Hostěradice a Kojetice. Čas odjezdu ze Znojma v pátek i sobotu ve 13.00 hod.

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN VINAŘSKÉ OBLASTI ČECHY 2015, 12.-13. června, Mělník, Česká zahradnická akademie Mělník - Na Polabí, Školní statek Mělník - Neuberk

Školní statek Mělník pořádá při příležitosti 130. výročí založení původně Vinařsko-ovocnické školy na Mělníce Národní soutěž vín VO Čechy. Vlastní hodnocení vín odbornými degustátory se uskutečnilo 22. května 2015. Veřejnost bude mít možnost vína ochutnat ve dnech 12.-13. 6. v prostorách školy a na Neuberku.

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí, 13. června, Valtice

Tradiční víkendové večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.

Otevřené sklepy Novosedly, 20. června, vinné sklepy

Den otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 20. 6. od 10.00 do 20.00 hod. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 25 vinných sklepů, kde budou vinaři nabízet k ochutnání svá vína a místní speciality.

K Nechorám do sklepa, 20. června, Prušánky, Nechory, sklepní vesnička

Nechorští vinaři zvou všechny přátele dobrého vína do prušánecké sklepní vesničky na 6. ročník otevřených sklepů. Ochutnávat lze v době od 10.00 do 19.00 hod., v podvečer pak posedět u cimbálové muziky. Prodej vína bude probíhat nejen v sobotu po celý den, ale i v neděli dopoledne.

Vinařská 50 - Author Znovín Cup 2015, 27. června, Šatov, hřiště TJ Tatran

Podél vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesoviště a lesy, po venkovských silničkách i kolem klikatého toku hraniční řeky Dyje vede trasa cyklistického závodu, který si v minulých letech získal nebývalou popularitu. Start je v 9.30 hod. 

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem Kalendáři vinařských akcí.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít