Menu
akce a novinky

Když se víno snoubí s krásnými kameny

22. 5. 2015 07:36

Již o tomto víkendu mohou návštěvníci brněnského výstaviště ochutnat vynikající vína a přitom shlédnout prodejní výstavu drahých kamenů. Toto netradiční spojení darů přírody nabízí prezentace vín z mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX a prodejní výstava MINERÁLY BRNO.

Ve dnech 23.-24. května se brány výstaviště otevřou milovníkům vín, kteří zde budou mít příležitost ochutnat cca 400 vzorků vín vybraných degustátory ve 22. ročníku prestižní mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX. Stejně jako hodnotitelé i zúčastněné vzorky vín pocházejí z různých zemí i ročníků. Při jejich ochutnávce můžete tedy cestovat časem i po světě. Hrozny pro většinu vzorků uzrály na tuzemských vinicích, ale můžete zde ochutnat i vzorky ze vzdáleného Nového Zélandu nebo Chile. Na své si přijdou milovníci suchých vín, ale i vín s vyšším zbytkem cukru. Při jejich výběru se budete moci orientovat pomocí katalogu soutěže.

Degustaci vín bude doprovázet i ochutnávka výrobků potravinářských firem. Ale jak již bylo uvedeno, akce nebude jen pro milovníky krásných vín! Na své si tu přijdou i příznivci trvalé krásy v podobě minerálů, fosilií či šperků z nich vyrobených. Neváhejte tedy a vyrazte na brněnské výstaviště s celou rodinou. Každý si zde to „své víno“ i „svůj kámen“ jistě najde!

www.grand-prix-vinex.cz

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech