Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v květnu 2015

4. 5. 2015 13:54

Vážení příznivci tuzemských vín, opět jsme pro vás vybrali to nejzajímavější z bohaté nabídky akcí ve vinařské oblasti Morava i Čechy. Přijměte pozvání a přijďte se projít vinicemi, pozdravit se s pracovitými vinaři nebo jen tak postát před sklepy, z nichž některé nezměnily svou tvář po celá staletí. 

Jarovín rosé

 Jarovín Rosé, 7. května, Znojmo, Obroková ulice

Tradiční soutěž rosé vín a klaretů, jediná svého druhu u nás. Navíc tu najdete i gastronomii s rosé se snoubící. Probíhá od 16.00 do 23.00 hod. v uličkách starého města.

48. VALTICKÉ VINNÉ TRHY, 8. - 9. května, Valtice, výstavní areál valtického zámku 

Novodobé Valtické vinné trhy, nejstarší celostátní soutěž vín v ČR s mezinárodní účastí, navazují na více než stopadesátiletou historii vinných trhů ve Valticích. Na 150 vinařských firem tady každoročně přiveze do soutěže téměř 1000 vín. Nejlepší vína získávají zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

Valtické vinné trhy se významně liší od jiných vinařských výstav. Mezi hlavní znaky patří originální pojetí a náplň výstavy, vhodně zvolený termín, výstavní areál s ideálním prostředím pro cca 6 tisíc návštěvníků a vysoce objektivní odborné hodnocení vín renomovanými degustátory. Vedle medailí a diplomů získávají nejlepší vína také zvláštní ocenění nebo titul CHAMPION. Akce slouží nejenom profesionálům a milovníkům vín, ale také významně ovlivňuje vinařský marketink a trh s vínem v České republice. Valtické vinné trhy také významně propagují samotné Valtice - hlavní město vína.

Festival vína VOC Znojmo, 8. května, Horní náměstí a přilehlé ulice

Festival vína VOC Znojmo a Den vína, folkloru a gastronomie. V rámci festivalu se představí nově certifikovaná vína VOC Znojmo. Festival 2015 se rozšiřuje i do dalších ulic města Znojma. Těšte se na novinku.

GRAND PRIX VINEX - VEŘEJNÁ OCHUTNÁVKA VÍN, 23. - 24. května, Brno, výstaviště, galerie pavilonu B 

Zveme všechny milovníky vín, vinaře a sommeliery na ochutnávku vín mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX, která se uskuteční ve dnech 23.-24. 5. 2015 na brněnském výstavišti. Budete moci ochutnat cca 400 vín, která na soutěži obdrží 80 bodů a výše. V sobotu proběhne slavnostní předání hlavních cen.

Mikulovské vinné trhy, 23. května, Hotel Zámeček Mikulov

V máji se můžete těšit na prestižní degustaci vynikajících moravských vín včetně ochutnávky několika zahraničních vín a bohatý kulturní program.

Wine Prague, 25. - 27. květen, Praha 9 - Letňany, PVA EXPO PRAHA

Mezinárodní veletrh vína Wine Prague 2015 přinese do Prahy profesionální prostředí a podmínky pro obchod s vínem a navazování odborných kontaktů. Otevírací doba: 10.00-18.00 hod.

 

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem Kalendáři vinařských akcí.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít