Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v dubnu 2015

31. 3. 2015 15:22

Vážení milovníci tuzemských vín, dovolte nám pozvat vás na vinařské akce měsíce dubna. Duben se nese ve znamení výstav vín. Ročník 2014 je vyčištěn a přichystán na lahvování. Potěšte své mlsné jazýčky mladými svěžími víny. 

Den Znovín Walkingu, 4. dubna, Hnanice, Národní park Podyjí

Sobotu 4. dubna 2015 můžete prožít na turistických trasách s holemi při Znovín Walkingu v nádherné vinorodé krajině a samozřejmě i při víně. Registrace mezi 9.00-11.00 hod. na fotbalovém hřišti v Hnanicích.

Tradiční výstava pálavských vín v Pavlově, 4. dubna, kulturní dům

Výstava vín za účasti cimbálové muziky začíná na velikonoční sobotu v 10.00 hod. Bude zde vystaveno cca 500 vzorků vín z Pálavy i širšího okolí, vč. zahraničních vzorků. Pavlov je jednou z nejvyhledávanějších vinařských obcí na Moravě kvůli svým skvělým vínům a krásnému prostředí Pálavy.

Čejkovická vinná stezka, 11. dubna, Čejkovice (okr. Hodonín)

V prostředí svých vinic se vám představí 30 čejkovických vinařů. Budete moci ochutnat vína ročníku 2014 přímo ve vinicích, odkud vzešla. Akce pro pěší i cykloturisty. Akci zahajuje průvod traktorů všech zúčastněných vinařů.

Vrbovecký košt vín, 11. dubna, Vrbovec, školní jídelna ZŠ Vrbovec

Cech vinařů Vrbovec pořádá Vrbovecký košt vín s cimbálovou muzikou. Ochutnávka toho nejlepšího od vrboveckých vinařů výhradně z místních vinohradů nebo vinných sklepů.

XIII. VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE, 17.-18. dubna, dům kultury a gotický hrad Litoměřice

Vinařské Litoměřice je výstava českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Koná se v pátek 17. a v sobotu 18. dubna, po oba dva dny od 10.00 do 19.00 hod. Jde o nejprestižnější výstavu českých vín. Sobotní doprovodný program výstavy je „Víno a zdraví“ a „Víno a pokrmy". Oba dny řízené degustace.

Ze století do století ve Valtickém Podzemí, 18. dubna, Valtické Podzemí

Podzemní nevázané kostýmové veselí za tepla plápolajících krbů, jezte a pijte, co hrdlo ráčí. Bohatý program a zábava probíhá ve všech sklepech a částech Podzemí. Přijďte všichni v dobových kostýmech (vinařských, měšťanských, šlechtických, napoleonských, mnišských a husitských z let 1289–1945).

Košt v Klentnici, 25. dubna, sál místního hostince

Tradiční ochutnávka více než 450 vzorků vína z Klentnice a okolí. Začátek ve 13.00 hod. K tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika. Občerstvení zajištěno. Vstupné 300 Kč zahrnuje volnou degustaci, sklenici a katalog. Srdečně zvou vinaři Klentnice.

Výstava vín Novosedly, 25. dubna, sál obecního úřadu

Výstava vín vinařů z Novosedel a blízkého okolí. Výstava se koná na sále obecního úřadu v Novosedlech, začátek výstavy je ve 13.00 hod. K poslechu hraje cimbálová muzika.

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem Kalendáři vinařských akcí.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech