Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v lednu 2015

12. 1. 2015 11:36

Vážení milovníci tuzemských vín, prosím přijměte pozvání na jedny z prvních vinařských akcí roku 2015. 

 GO / REGIONTOUR / RegFoodFest, 15. - 18. ledena, Brno, BVV Pavilon P

Uvedení nových propagačních a informačních materiálů vinařské turistiky z edice KRAJEM VÍNA pro rok 2015 na 24. mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech - REGIONTOUR. V rámci Festivalu krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest ochutnávka vín ze Salonu vín ČR 2014.

Zimní otevřené sklepy a kopání písku, 17. ledna, Nový Šaldorf-Sedlešovice, vinné sklepy Nového Šaldorfa

Celodenní program v Modrých sklepech Nového Šaldorfa. Od 10 hod. ochutnávka vín v otevřených vinných sklepech. Hudební program ve sklepních uličkách. Recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa. Večerní zábava s živou hudbou, občerstvením a novošaldorfským vínem.

Úvod do degustace vína, 23. ledna, Valtice, Národní vinařské centrum, Zámek 1

Toto školení je určeno milovníkům vína, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci v praktické degustaci vína. Projekt je realizován s podporou Vinařského fondu.

Sprašosochání ve Valtickém Podzemí, 24. ledna, Valtice, Valtické Podzemí 

Tvoření půvabných soch v měkké spraši na téma žena a víno. Vzrušující závod až 5členných týmů v sochání a vyvážení spraše. Vína Lednicko-valtického areálu, minoritský svařák a zimní moravské speciality. Přihlášky soutěžních týmů do 10. 1. 2015. Zahájení v 16.00 hod.

Ples vinařů a přátel dobrého vína, 31. ledna, Hovorany, sokolovna

K tanci a poslechu hraje dechová hudba Stříbrňanka. Součástí plesu je ochutnávka vín od místních vinařů. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno. Zahájení přípitkem sektu. Ples začíná ve 20.00 hod. Vstupné 250 Kč.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech