Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v lednu 2015

12. 1. 2015 11:36

Vážení milovníci tuzemských vín, prosím přijměte pozvání na jedny z prvních vinařských akcí roku 2015. 

 GO / REGIONTOUR / RegFoodFest, 15. - 18. ledena, Brno, BVV Pavilon P

Uvedení nových propagačních a informačních materiálů vinařské turistiky z edice KRAJEM VÍNA pro rok 2015 na 24. mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech - REGIONTOUR. V rámci Festivalu krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest ochutnávka vín ze Salonu vín ČR 2014.

Zimní otevřené sklepy a kopání písku, 17. ledna, Nový Šaldorf-Sedlešovice, vinné sklepy Nového Šaldorfa

Celodenní program v Modrých sklepech Nového Šaldorfa. Od 10 hod. ochutnávka vín v otevřených vinných sklepech. Hudební program ve sklepních uličkách. Recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa. Večerní zábava s živou hudbou, občerstvením a novošaldorfským vínem.

Úvod do degustace vína, 23. ledna, Valtice, Národní vinařské centrum, Zámek 1

Toto školení je určeno milovníkům vína, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci v praktické degustaci vína. Projekt je realizován s podporou Vinařského fondu.

Sprašosochání ve Valtickém Podzemí, 24. ledna, Valtice, Valtické Podzemí 

Tvoření půvabných soch v měkké spraši na téma žena a víno. Vzrušující závod až 5členných týmů v sochání a vyvážení spraše. Vína Lednicko-valtického areálu, minoritský svařák a zimní moravské speciality. Přihlášky soutěžních týmů do 10. 1. 2015. Zahájení v 16.00 hod.

Ples vinařů a přátel dobrého vína, 31. ledna, Hovorany, sokolovna

K tanci a poslechu hraje dechová hudba Stříbrňanka. Součástí plesu je ochutnávka vín od místních vinařů. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno. Zahájení přípitkem sektu. Ples začíná ve 20.00 hod. Vstupné 250 Kč.