Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v prosinci

4. 12. 2014 10:05

Vážení milovníci tuzemských vín, zveme Vás na poslední vinařské akce roku 2014. Blíží se Vánoce, krásný čas rodinných setkání, radostí z dárečků, čas porozumění, slibů a předsevzetí. Přejeme Vám, aby čarovná atmosféra Vánoc přetrvala a úspěchy příštího roku ať předstihnou roky minulé.

Adventní Štědrý svařák v Domě Vína v Jablonci nad Nisou 4. - 31. prosince, Komenského 23

Štědré adventní svařáky a punče dle originálních receptů, předvánoční rozjímání. Tipy na vánoční dárky, dárková balení. Nejen pro milovníky dobrého vína. Výtěžek z této akce putuje na charitativní účely pro dětské oddělení nemocnice Jablonec. Aktuální program a otevírací doba na webových stránkách.

Mikulášský košt 5. prosince, Znojmo, Dům umění JMM

Ochutnávání a hodnocení mladých vín včetně informací o vinařském roku ve znojemské vinařské podoblasti.

Víno z blízka 6. - 7. prosince, Brno, sklepní restaurace a vinárny

25 špičkových vinařství z blízkých vinařských obcí vám v rámci festivalu Víno z blízka nabídne ve vybraných restauracích, vinárnách a historických sklepech Brna více jak 250 moravských vín. Během Velké degustační soboty se tu s vinaři budete moci osobně setkat a společně degustovat jejich vína.

Ochutnávka mladých vín a zabijačkové speciality 13. prosince, Týnec, areál

Začátek je v 9.00 hod. Připraveny budou různé zabijačkové speciality. Budou otevřeny sklepy, kde bude možné ochutnat mladá vína.

Úvod do degustace vína 18. prosince, Valtice, Národní vinařské centrum, Zámek 1

Toto školení je určeno milovníkům vína, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci v praktické degustaci vína. Projekt je realizován s podporou Vinařského fondu.

76. Vádemécum 19. prosince, Znojmo, sklep hotelu Morava, Horní náměstí

V 19.05 hod. setkání s Vinařstvím roku 2012 ZNOVÍNEM ZNOJMO. 10 degustačních vzorků s malou soutěží o nejhezčí jednohubku a soutěž děvčat o nejhezčí vánoční cukroví.

Košt mladých vín, 26. prosince, Starovice, sokolovna

Košt mladých vín, neboli Štěpánská ochutnávka, pořádaná v sále místní sokolovny začíná ve čtvrtek 26. 12. ve 14.00 hod. K poslechu hraje cimbálová muzika. Občerstvení zajištěno.

11. ročník Svěcení mladých vín, 27. prosince, Přísnotice, kulturní dům

Zahrádkáři a vinaři z Přísnotic pořádají 11. ročník svěcení mladých vín s ochutnávkou, který se bude konat od 15.00 hod. v sále Kulturního domu v Přísnoticich. Budete moci ochutnat min. 300 vzorků vín. Vše za doprovodu písní v podání mužáckého sboru Šatavan a za zvuků harmoniky.

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.