Menu
akce a novinky

Soutěž s certifikovaným zařízením Karel Válka z Nosislavi

3. 9. 2014 12:49

Vážení příznivci vinařské turistiky, certifikovné vinařství a vinný sklep Karel Válka z Nosislavi si pro Vás připravilo lákavé ceny za odpovědi na pět záludných otázek. Tradiční rodinné Vinařství Válka z Nosislavi, se 6 ha vinic v Přírodním parku Výhon, má základy v lokalitě vhodné pro vinnou révu. Vinice jsou pěstovány v systému BIO a najdete tu škálu osobitých vín, která vždy nesou pečeť svého původu, výrazné známky odrůdy, minerality a kořenitosti.

Přírodní jemnou, autentickou odrůdovou chuť vína vytváří jednak ekologické pěstování, ve kterém se dobře vyzná sám vinař,  pokračuje šetrným zpracováním hroznů, použitím autochtonního kvašení s minimem  zásahů do vývoje vína. Ladění chuti vín obstarává manželka - vinařka, která je také původcem a zpracovatelem specialit malého rodinného vinařství  - odrůdového hroznového želé, pražených dýňových jader, hroznového moštu, meruňkového želé, chutney apod.   

V období vinobraní mohou cyklisté a turisté ochutnat výtečný burčák, otevřeno je ve vinařském dvoře v sezoně září a říjen i pro posezení.  Po celý rok můžete nakoupit vína a produkty přímo ve vinařství, kde je otevřeno 6 dní v týdnu. Degustace ve sklepě můžeme doplnit o exkurze do vinic.

Srdečně Vás zveme k návštěvě rodinného vinařství a k ochutnávce vín, burčáku a dalších specialit. Najdete tu vína z odrůd Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Muškát moravský, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Pálava, další oblíbenou specialitou jsou naše bílé,  růžové  a červené cuvée.

Název:                        Vinařství Karel Válka

Adresa:                       Nosislav 428, 691 64

Email:                         Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.                     

Web:                          www.vinarstvivalka.cz

Telefon:                      547231628, 776070644

Soutěžte ihned na následujícím odkaze: 

*** Chci si zahrát o ceny s Vinařstvím Karel Válka ***

Příští měsíc budeme soutěžit s certifikovaným zařízením vinařské turistiky Vinařství Petr Skoupil - Vinařský dům. 

Přejeme příjemnou zábavu a hodně štěstí při losování cen. 

Počet správných odpovědí byl v měsíci srpnu 47. Štastným výhercem se stává:

Pavlinec J., Slavkov u Brna - 1. Kurz Vinařská akademie I – Kadet v ceně 4838,- Kč

Výherci srdečně gratulujeme.

 

 

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech