Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v červenci

1. 7. 2014 12:48

Vinařská oblasti České republiky lákají svým nádherným romantickým prostředím celoročně celou řadu vinařských turistů, vydejte se za vynikajícím vínem i vy. Ochutnávka vína ve vinném sklepu se nevyrovná návštěvě městské vinárny. Zajeďte si na dovolenou s vínem. Udělejte si radost, potěšte své chuťové pohárky a odpočiňte od stereotypu každodennosti. Nabízíme vám ochutnávku vinařských akcí konaných v měsíci červenci.

Festival Sedleckých vín, 5. července, areál ZD Sedlec

Od 10.00 do 24.00 hod. – ochutnávka cca 50 druhů vín, gastronomické speciality, cimbálová muzika Jožky Šmukaře, Josef Laufer, skupina Genetic, dětské hřiště, vstup zdarma.

XI. Den otevřených sklepů, 5. července, Hrušky, sklepní ulička a Záhumenní

Již pojedenácté Vám organizátoři společně s místními vinaři umožní ochutnat kvalitní vína přímo ve svých sklepích v areálu sklepů U hřiště. Svoje sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších hobby vinařů až po profesionály.

PIWI 2014 - přehlídka interspecifických odrůd a Hibernal fórum, 12. července, Šardice, Obecní hala U Orla, venkovní posezení

První ročník přehlídky interspecifických odrůd a méně známých odrůd vín v ČR. V rámci Hibernal fora bude provedeno hodnocení interspecifické odrůdy Hibernal. Přehlídka má nadregionální charakter. Na úvod přehlídky proběhne odborný seminář na téma - interspecifické odrůdy.

Prázdninové víkendové večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí, 12. července, Valtice

Tradiční prázdninové víkendové večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Aktuální program naleznete na webových stránkách. Začátek ve 20.00 hod.

7. Den otevřených sklepů, 19. července, Hovorany, vinné sklepy 

Spolek hovoranských vinařů již posedmé pro vás připravil Den otevřených sklepů v Hovoranech. Akce začíná v 11.00 hod. Bude nachystáno bohaté občerstvení, vinný autobus a výborná vína místních vinařů. Od 20.00 hod. akce pokračuje zábavou u cimbálu.

Víno z blízka – zahradní degustace pod Špilberkem, 31. července, Brno, Otevřená zahrada pod Špilberkem, Údolní 33

10 nejvýznamnějších vinařských obcí v sérii 10 samostatných degustací. Z každé obce 6–8 vinařů a každý přináší 6–8 svých nejlepších vín. To je 10 zahradních slavností s vínem a jídlem z blízka. Decentní kultura je podávána jako dezert.