Menu
akce a novinky

Soutěžní přehlídka Weinparade Poysdorf 2014

29. 5. 2014 06:42

Vysoký počet přihlášených 1150 vín byl výzvou pro degustační komisi, pod vedením Theo Kaufmanna trvalo státně zkoušeným degustátorům šest dlouhých dnů, než byla všechna vína senzoricky ohodnocena.

Zlaté a stříbrné medaile jsou rozdány, stejně jako Bakchův pohár – za nejvýše oceněná vína Weinparade Poysdorf, tajemstvím prozatím zůstává Champion – vinařství s nejvyšším průměrem hodnocených vín. Potvrdilo se to, co je již známo delší dobu, ročník 2013 je skvělý ročník. Zájem moravských vinařů o největší regionální výstavu vín v Rakouském Poysdorfu, WEINPARADE POYSDORF, je trvalý. Pod záštitou Moravínu, svazu moravských vinařů o. s. a ve spolupráci s Národním vinařským centrem se letošní přehlídky zúčastnilo 48 vinařství s 336 vzorky vín.

Naši vinaři v konkurenci rakouských vinařů z vinařské oblasti Weinviertel získali v letošním klání 87 zlatých a 163 stříbrných medailí. Bakchův pohár za nejvýše ohodnocené víno v odrůdě získalo vinařství Víno Rakvice za Ryzlink vlašský, ledové, Vinařství Tomáš Krist, Milotice za Chardonnay a v neposlední řadě Vinařství Volařík Mikulov získalo 2 poháry za Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Titul CHAMPION zatím udělen nebyl.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 7. června 2014, od 10.00 hod. pro zvané hosty a zúčastněné vinaře, od 13.00 hod. budou vzorky oceněné zlatem či Bakchovým pohárem prezentovány veřejnosti.

Oceněným vinařstvím blahopřejeme k úspěchu.

Vladimíra Seidlová
výkonná místopředsedkyně
MORAVÍN, svaz moravských vinařů o. s.
Zámek 1, MIKULOV