Menu
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v květnu

30. 4. 2014 13:20

Květen jede v růžovém stylu. Odhalte kouzlo našich růžových vín a užijte si s nimi začínající teplé počasí. Moravská a česká vína vám budou hravým společníkem v každé situaci. Potěší vás během odpoledního posezení s rodinou, zpříjemní teplý večer či zahradní párty s grilováním nebo vás jednoduše osvěží. Přijměte pozvání na vinařské akce, které nabízí rozkvetlý květen. 

SVÁTEK RŮŽOVÝCH VÍN, 1. května, Praha, Svatováclavská vinice

Letošní, šestý ročník velmi oblíbeného Svátku růžových vín opět zahájí sezonu růžových vín. Již 1. května se tradičně představí moravská a česká růžová vína v atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. 

Degustace se koná pod širým nebem na nejstarší pražské vinici a nabídne více než 100 růžových vín 27 moravských a českých vinařství. Ochutnávat se bude od 10 do 18 hodin a součástí stokorunového vstupného bude 5 degustačních mincí a katalog prezentujících vinařství a nabízených vín.

Co je to rosé?

Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). V České republice se nejvíce používají hrozny odrůd Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe nebo Cabernet Sauvignon. Růžové víno není určeno k archivování. Mělo by se pít mladé, dokud má svěží ovocnou chuť a vůni. Nejlépe do jednoho až dvou let od sklizně. Růžová vína se chlubí celou škálou barevných odstínů – od růžovošedé, přes jemně lososovou, sladce malinové tóny až po měděnou, v závislosti na zvolené odrůdě hroznů a technologii jejich zpracování.

 

Májové otevřené sklepy, 3. května, Veleké Pavlovice, sklepy vinařů ze spolku Víno z Velkých Pavlovic

Pro milovníky vína pořádají v sobotu 3. května 2014 v 11.00 hod. velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic tradiční a oblíbenou jarní vinařskou akci Májové otevřené sklepy. Sklepy budou otevřeny do 18.00 hod., večerní zábava s cimbálovou muzikou. Více informací na webových stránkách.

 

47. VALTICKÉ VINNÉ TRHY, 9. - 10. května, výstavní areál valtického zámku 

Novodobé Valtické vinné trhy, nejstarší celostátní soutěž vín v ČR s mezinárodní účastí, navazují na více než stopadesátiletou historii vinných trhů ve Valticích. Na 150 vinařských firem tady každoročně přiveze do soutěže téměř 1000 vín. Nejlepší vína získávají zlaté, stříbrné a bronzové medaile. Valtické vinné trhy se významně liší od jiných vinařských výstav. Mezi hlavní znaky patří originální pojetí a náplň výstavy, vhodně zvolený termín, výstavní areál s ideálním prostředím pro cca 6 tisíc návštěvníků a vysoce objektivní odborné hodnocení vín renomovanými degustátory. Vedle medailí a diplomů získávají nejlepší vína také zvláštní ocenění nebo titul CHAMPION. Akce slouží nejenom profesionálům a milovníkům vín, ale také významně ovlivňuje vinařský marketink a trh s vínem v České republice. Valtické vinné trhy také významně propagují samotné Valtice - hlavní město vína.

 

Vinný košt, 10. května, Horní Věstonice, kulturně-sportovní areál obce

Tradiční výstava vín z Podpálaví s cimbálovou muzikou. Začátek ve 13.00 hod. Akce se bude konat v prostorách s krásným výhledem na vinice a Pálavu.

 

Putování po blatnických búdách, 17. května, Blatnice pod Svatým Antonínkem, vinařství a vinné sklepy

V sobotu 17. května od 10.00 do 19.00 hod. bude v Blatnici otevřeno 35 vinných sklepů zejména v romantickém areálu historických búd s blatnickým vínem a se širokým doprovodným programem.

 

GRAND PRIX VINEX - veřejná ochutnávka vín, 24. - 25. května, Brno, výstaviště, galerie pavilonu B

Věřejná ochutnávka vín 21. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Budete moci ochutnat cca 450 vzorků vín, které na soutěži obdrží 80 bodů a výše. Vína budou podávána z chladicích pultů. 
Ochutnávka proběhne souběžně s veletrhem MINERÁLY BRNO 2014. 

Otevírací doba veletrhu (ochutnávky)

 sobota: 9.00-17.00 hod., v 17.30 hod. slavnostní vyhlášení výsledků a předání hlavních cen, cimbálka, ukončení akce ve 20.00 hod.

 neděle: 9.00-16.00 hod.

Doprovodný program: prezentace potravinářských produktů

Vstupné veletrh (ochutnávka): 80 Kč, zlevněné 40 Kč

 Ochutnávka vín: platba bločky dle stanovené hodnoty vzorku

 K dispozici katalog soutěžních vín v hodnotě 20 Kč a zálohované sklo.

 

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

 

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech