Menu
akce a novinky

Březen ve znamení koštů

5. 3. 2012 13:12

Březen, pospěš s řezem, říká jedno z vinařských pořekadel, proto se budete o víkendu při své pěší či cyklo toulce vyhýbat nespočtu aut zaparkovaných na okraji vinohradu, které patří vinohradníkům, kteří mohou konečně po silných mrazech ostříhat své vinice a připravit je na propukající jaro.

Nezapomeňte se při svých výletech zastavit v kulturních domech moravských obcí, ve kterých pro Vás místní sdružení vinařů či zahrádkářů připravilo košt či výstavu vín ročníku 2011 a starších. Že bude co ochutnávat, je bez debaty.

Vína ročníku 2011 byla velmi vyzrálá a plná exotických aromatických látek. Můžete se těšit na voňavé "muškáty a tramíny", minerální "vlašáky a rulandy" nebo pepřnaté "veltlíny".

Místní výstavu spojenou s cimbálovou či dechovou muzikou doplněnou o delikatesy zabijačkové či jiné si pro Vás na sobotu 10. 3. připravily obce Kostelec, Tasovice, Vranovice, Lanžhot, Mikulov a další. Vydovádět se ve stejný den v maskách či nádherné plesové róbě můžete na akcích Lyžařské maškaření při víně Němčičky (okr. Břeclav) nebo Plese vinařů a přátel dobrého vína v Hovoranech.

Namátkou také doporučujeme Josefovské výstavy vín v Březí či Kyjově (17. 3.) či o týden později v Bulharech a Uherském Hradišti. I festival vína v Jihlavě (24. 3.) nebude promarněnou sobotou. Tuto jedinečnou vinařskou přehlídku v srdci Vysočiny, kde se bude víno nejen degustovat, ale zejména budete mít možnost si jej zakoupit přímo od vinařů. Celou atmosféru doplní bohatý kulturní program za doprovodu cimbálové muziky a řady zajímavých hostů.

Udělejte si radost a dojeďte ochutnat vína profesionálních vinařů a srovnat je s víny, která připravují hobby-vinaři.


Přehled všech akcí v Kalendáři vinařských akcí