Vína z Moravy, Vína z Čech

final velikost 1920x325Test

KAM ZA VÍNEM

Blatnice pod Svatým Antonínkem

Podle lidových pověstí se zdejší víno pilo již na Svatoplukově stolci a podle dochovaných záznamů se ve 13. století vozilo do Prahy a Vídně. V romantické vesnici najdete mimo celé řady vinařství i památkově chráněný areál sklepů s lisovnami z nepálených cihel „Stará hora“, který je připomínkou na časy, kdy ruku stavitelů vedla pokora a pochopení účelu stavby.
V některém ze starobylých sklepů můžete ochutnat i proslavený Blatnický Roháč, cuvée s dominantním podílem Ryzlinku rýnského, doplněné Sylvánským zeleným a Rulandským bílým do unikátní symfonie chuti a vůně. Při návštěvě obce nezapomeňte navštívit kostel sv. Ondřeje, s oltářním obrazem světce od Jožky Úprky.
Jestli chcete poznat oblast s nejkvalitnějšími burgundskými odrůdami, na nic nečekejte a vydejte se na výlet do oblasti, kterou vinaři nazývají Burgundskem Moravy.

Svatomartinské ročníku 2019 ochutnáme už v pátek 8. listopadu a bude kvalitnější

3. 6. 2019 13:08, Pro veřejnost

Vinařský fond, majitel ochranné známky Svatomartinské, rozhodl pro letošní rok o dvou změnách v jejím používání: Pro možnost používat známku Svatomartinské budou muset vína ročníku 2019 získat p ...

Vína z Moravy, Vína z Čech