Menu
akce-top
akce a novinky

KAM ZA VÍNEM

Blatnice pod Svatým Antonínkem

Podle lidových pověstí se zdejší víno pilo již na Svatoplukově stolci a podle dochovaných záznamů se ve 13. století vozilo do Prahy a Vídně. V romantické vesnici najdete mimo celé řady vinařství i památkově chráněný areál sklepů s lisovnami z nepálených cihel „Stará hora“, který je připomínkou na časy, kdy ruku stavitelů vedla pokora a pochopení účelu stavby.
V některém ze starobylých sklepů můžete ochutnat i proslavený Blatnický Roháč, cuvée s dominantním podílem Ryzlinku rýnského, doplněné Sylvánským zeleným a Rulandským bílým do unikátní symfonie chuti a vůně. Při návštěvě obce nezapomeňte navštívit kostel sv. Ondřeje, s oltářním obrazem světce od Jožky Úprky.
Jestli chcete poznat oblast s nejkvalitnějšími burgundskými odrůdami, na nic nečekejte a vydejte se na výlet do oblasti, kterou vinaři nazývají Burgundskem Moravy.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech