Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Přidat akci Přidat akci

Tato akce již skončila.

Pálavské vinobraní v Mikulově

Velkolepá akce s historickou i vinařskou tržnicí,průvody,košty vín a burčáků,zábavnými programy pro všechny věkové kategorie,gastronomickými specialitami

Probíhá od: 9. 9. 2005
Probíhá do: 11. 9. 2005
Město: Mikulov
Místo: Centrum,přírodní amfiteátr pod Turoldem,areál Zámku
Typ akce: Vinařská slavnost

PÁTEK 9. 9. Zámecký areál - Zámek 9.00 – 16.00 prohlídky expozic - Zámecká zahrada 14.00 – 22.00 historické řemeslné tržiště s vojenským ležením - Zámecký sál 14.00 – 23.00 výstava Plody jižní Moravy - Vinařská tržnice – vinný košt - Sala terrena 14.00 – 22.00 hodokvas - Obří sud 15.00 – 22.00 řízená degustace – Víno Mikulov, a. s. Centrum - Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00 prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 24.00 moderuje Monika Czajkowská a strýc Vávra z Milovic 14.00 národopisné soubory PALAVĚNKA a PALAVÁNEK v doprovodu hudecké muziky ZUŠ Mikulov, 15.00 dětské soutěžní okénko, 16.00 semifinalista Superstar Lukáš MICHNA & Jara BÁRTA, 16.30 cimbálová muzika KASANICA, 18.00 bratři RŮŽIČKOVI, 20.00 dechová hudba MIKULOVANKA 9.00 – 20.00 stánky s řemesly - Štukový sál 10.00 – 18.00 Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií - Galerie Efram 17.00 vernisáž výstavy obrazů Jiřiny Klimentové - Tenisové kurty, ul. Svobody - 20.00 – 02.00 DIZGRAFIX a DJ CHOCOLATIC Amfiteátr pod Turoldem - Hala 18.00 – 20.00 Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva - Velká scéna 18.00 – 24.00 přehlídka rockových kapel MIKULOVSKÁ BĚTKA a hostů: 18.00 ČAS VYPRŠEL, 18.45 ZADESET 8:05, 19.30 R.A.D., 20.15 Oldřich Veselý & e-band, 21.00 DIVOKÉ SRDCE, 23.00 BEZMOCNÉ SNY - Malá scéna 21.00 – 02.00 POZDNÍ SBĚR – taneční zábava - Areál - prodejní stánky a lidová zábava SOBOTA 10. 9. Zámecký areál - Zámek 9.00 – 16.00 prohlídky expozic - Zámecká zahrada 10.00 – 22.00 historické řemeslné tržiště s vojenským ležením : 10.00 slavnostní otevření historického řemeslného tržiště městskými konšely 11.00 žonglérské představení 12.00 historický průvod městem za účasti panovníka Václava IV. se svým doprovodem 13.30 středověká hudba 14.30 pohádka pro děti i dospělé 15.30 kejklířské hrátky 16.00 historická hudba 16.30 pasování rytířů se všemi právy erbovými 17.30 tancujte s námi – historická hudba 18.30 šermířské humorné představení 19.30 žonglérské kejkle 20.30 ohňová show - Zámecký sál 10.00 – 24.00 výstava Plody jižní Moravy - Vinařská tržnice : 10.00 – 20.00 komponovaný pořad o víně, ukázky sommelierského umění ing. Karla Babky 10.00 – 22.00 cimbálová muzika KLARET 15.00 – 15.30 vystoupení Rytíře Urbana - Obří sud 10.00 – 23.00 řízená degustace – Víno Mikulov, a. s. - Sala terrena 14.00 – 22.00 hodokvas Centrum - Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00 prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 24.00 moderuje Petra Polzerová a strýc Vávra z Milovic 10.15 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK 11.00 „Zarážení hory“ – národopisný spolek PÁLAVA 12.00 historický průvod v čele s Václavem IV. a jeho družinou 14.00 krojovaný průvod - národopisné soubory PÁLAVA, PALAVÁNEK, PALAVĚNKA, ŽDÁNIČÁNEK, DUNÁJEK, HOŘEŇÁK, soubor country tanců NOVOVESKÁ ŠTÍSTKA, pěvecké sbory z Březí, Dolních Dunajovic, Pohořelic a Ratíškovic v doprovodu dechových hudeb PALAVANKA, MIKULOVANKA a Drasenhofen (A), 15.00 semifinalista Superstar Lukáš MICHNA & Jara BÁRTA, 15.30 dětský národopisný soubor ŽDÁNIČÁNEK 16.00 NOVOVESKÁ ŠTÍSTKA - country tance, 17.00 dětský národopisný soubor DUNÁJEK, 17.30 pěvecké sbory z Březí, Dolních Dunajovic, Pohořelic a Ratíškovic, 19.00 bratři RŮŽIČKOVI, 21.00 M-KVINTET 10.00 – 20.00 stánky s řemesly - Štukový sál 10.00 – 18.00 Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií - Galerie Efram 13.00 – 17.00 Jiřina Klimentová - obrazy Amfiteátr pod Turoldem - Hala 8.00 – 20.00 Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva - Velká scéna 14.00 – 24.00 14.30 krojovaný průvod 15.00 dechová hudba PALAVANKA 17.00 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK 19.00 Ivan HLAS & skupina RŮŽOVÉ BRÝLE 21.00 Knezaplacení se sólisty 22.00 Pavel BOBEK a Lída NOPOVÁ se skupinou Miloše Nopa - Malá scéna 15.00 – 02.00 15.00 – 19.00 pěvecké sbory a lidové muziky 21.00 – 02.00 dechová hudba BUČKOVANKA (SK) - taneční zábava - Areál - prodejní stánky a lidová zábava NEDĚLE 11. 9. Centrum - Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00 prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 11.00 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK - Štukový sál 10.00 – 18.00 Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií - Galerie Efram 13.00 – 17.00 Jiřina Klimentová - obrazy Amfiteátr pod Turoldem - Hala 8.00 – 13.00 Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva - Velká scéna 14.00 – 18.00 moderuje Monika Czajkowská „O zlatý hrozen jižní Moravy“ - mezinárodní přehlídka dechových hudeb: BUČKOVANKA (SK), PETROVANKA, PALAVANKA, STRAŇANKA a ŠOHAJÉ - Malá scéna 17.00 – 20.00 dechová hudba STRAŇANKA – taneční zábava - Areál - prodejní stánky a lidová zábava ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA Organizátor Kulturní středisko Mikulov / historický program zajišťuje Umělecká agentura M + G Znojmo Vstupné : - pátek – Náměstí 50 Kč / Amfiteátr 90 Kč - sobota – Náměstí 50 Kč / Amfiteátr 120 Kč - neděle – Amfiteátr 60 Kč - zdarma děti do 15-ti let a psi ( jen s náhubkem) Permanentka : 125 Kč důchodci - 150 Kč - 190 Kč 2005 (platí pro vstup na náměstí a amfiteátr) Předprodejní místa a informace : Turistické informační centrum Mikulov, Náměstí 30, tel.: +420 519 510 855, e-mail: tic@mikulov.cz, Kulturní středisko Mikulov, Náměstí 2, tel.: +420 519 444 568, e-mail: kultura@mikulov.cz

Kontakty

Telefon:

+420 519 444 568

E-mail:

kultura@mikulov.cz

WWW stránka:

www.mikulov.cz

Kontaktní osoba:

Kulturní středisko Mikulov,Náměstí 2,692 01 Mikulov

Fotogalerie

K danému objektu nejsou zatím umístěny žádné fotografie.

Stáhněte si

program-palavskeho-vinobrani-2005.doc

Poslat požadavky na editaci

P Ú S Č P S N
K Šidlenám za vinařem!1K Šidlenám za vinařem!2K Šidlenám za vinařem!Řízená degustace vinařství Tanzberg Mikulov 3K Šidlenám za vinařem!Bc. Luděk Vondrák, vinař z MělníkaBurčákové slavnostiDny moravských vín4K Šidlenám za vinařem!Burčákové slavnostiDny moravských vínKrálovský košt BrnoValtické vinobraníValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkouNa burčák do sklípkuOlomoucké vinné slavnosti 5K Šidlenám za vinařem!Burčákové slavnostiDny moravských vínValtické vinobraníOlomoucké vinné slavnosti Slavnosti vína a burčákuDegustace Hořického vinného klubuVinný košt na zámku v PoděbradechValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkouBurčáková slavnostVíno na ŽižkověKrajem vína - Na kole vinohrady Uherskohradišťska6K Šidlenám za vinařem!Dny moravských vín7
K Šidlenám za vinařem!8K Šidlenám za vinařem!Řízená degustace vín z Vinařství Šalša9K Šidlenám za vinařem!10K Šidlenám za vinařem!Vertikální degustace Chardonnay vinařství J. Osička11K Šidlenám za vinařem!Valtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkouJablonecké vinobraní v Domě Vína AnnovinoBurčáková slavnost12Přeštický festival vínaKrálovský košt České BudějoviceZlínské slavnosti vínaZáklady sommelierství, vína a vinařství ČRMladoboleslavské Dýňobraní v OC Olympia Mladá BoleslavBurčákové Šidleny - burčákový pochod6. Štěpánovské vinobraníValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkou13Přeštický festival vínaKrálovský košt České BudějoviceZlínské slavnosti vínaZáklady sommelierství, vína a vinařství ČRMladoboleslavské Dýňobraní v OC Olympia Mladá BoleslavBurčákové Šidleny - burčákový pochod6. Štěpánovské vinobraníValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkou14
Přeštický festival vínaKrálovský košt České BudějoviceZlínské slavnosti vínaZáklady sommelierství, vína a vinařství ČRMladoboleslavské Dýňobraní v OC Olympia Mladá BoleslavBurčákové Šidleny - burčákový pochod6. Štěpánovské vinobraníValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkou15Přeštický festival vínaKrálovský košt České BudějoviceZlínské slavnosti vínaZáklady sommelierství, vína a vinařství ČRMladoboleslavské Dýňobraní v OC Olympia Mladá BoleslavBurčákové Šidleny - burčákový pochod6. Štěpánovské vinobraníValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkou16Přeštický festival vínaKrálovský košt České BudějoviceZlínské slavnosti vínaZáklady sommelierství, vína a vinařství ČRMladoboleslavské Dýňobraní v OC Olympia Mladá BoleslavBurčákové Šidleny - burčákový pochod6. Štěpánovské vinobraníValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkou17Řízená degustace Vinařství U Kostela - Polešovice18Královský košt Ústí nad LabemValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkou19Certifikát sommelieraDegustace Hořického vinného klubuValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkouKošt mladých vín, Moravské Božolé, Pálavský gulášfest Mezinárodní kurz WSET Level 2 Award in Wines and Spirits20Certifikát sommelieraMezinárodní kurz WSET Level 2 Award in Wines and Spirits21
Certifikát sommelieraKurz Sommelier (I. část)22Certifikát sommelieraKurz Sommelier (I. část)23Certifikát sommelieraKurz Sommelier (I. část)24Certifikát sommelieraKurz Sommelier (I. část)25Certifikát sommelieraFestival vína Český Krumlov®Mezinárodní kurz WSET Level 1 Award in WinesValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkouPravidelná degustace vín pod kyjovskou radnicí26Certifikát sommelieraFestival vína Český Krumlov®Vinařský maraton 2018Vrbovecké vinobraníV harmonii s přírodouVíno a dýněÚvod do degustace vínaVinařský maratonValtické Podzemí - podzimní večery s cimbálkouZaječské mladé vínoDen vinaře, kouzlo sommelierství27Certifikát sommelieraFestival vína Český Krumlov®28
Certifikát sommelieraFestival vína Český Krumlov®29Certifikát sommelieraFestival vína Český Krumlov®30Certifikát sommelieraFestival vína Český Krumlov®31    

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech