Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Přidat akci Přidat akci

Tato akce již skončila.

Pálavské vinobraní v Mikulově

Velkolepá akce s historickou i vinařskou tržnicí,průvody,košty vín a burčáků,zábavnými programy pro všechny věkové kategorie,gastronomickými specialitami

Probíhá od: 9. 9. 2005
Probíhá do: 11. 9. 2005
Město: Mikulov
Místo: Centrum,přírodní amfiteátr pod Turoldem,areál Zámku
Typ akce: Vinařská slavnost

PÁTEK 9. 9. Zámecký areál - Zámek 9.00 – 16.00 prohlídky expozic - Zámecká zahrada 14.00 – 22.00 historické řemeslné tržiště s vojenským ležením - Zámecký sál 14.00 – 23.00 výstava Plody jižní Moravy - Vinařská tržnice – vinný košt - Sala terrena 14.00 – 22.00 hodokvas - Obří sud 15.00 – 22.00 řízená degustace – Víno Mikulov, a. s. Centrum - Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00 prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 24.00 moderuje Monika Czajkowská a strýc Vávra z Milovic 14.00 národopisné soubory PALAVĚNKA a PALAVÁNEK v doprovodu hudecké muziky ZUŠ Mikulov, 15.00 dětské soutěžní okénko, 16.00 semifinalista Superstar Lukáš MICHNA & Jara BÁRTA, 16.30 cimbálová muzika KASANICA, 18.00 bratři RŮŽIČKOVI, 20.00 dechová hudba MIKULOVANKA 9.00 – 20.00 stánky s řemesly - Štukový sál 10.00 – 18.00 Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií - Galerie Efram 17.00 vernisáž výstavy obrazů Jiřiny Klimentové - Tenisové kurty, ul. Svobody - 20.00 – 02.00 DIZGRAFIX a DJ CHOCOLATIC Amfiteátr pod Turoldem - Hala 18.00 – 20.00 Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva - Velká scéna 18.00 – 24.00 přehlídka rockových kapel MIKULOVSKÁ BĚTKA a hostů: 18.00 ČAS VYPRŠEL, 18.45 ZADESET 8:05, 19.30 R.A.D., 20.15 Oldřich Veselý & e-band, 21.00 DIVOKÉ SRDCE, 23.00 BEZMOCNÉ SNY - Malá scéna 21.00 – 02.00 POZDNÍ SBĚR – taneční zábava - Areál - prodejní stánky a lidová zábava SOBOTA 10. 9. Zámecký areál - Zámek 9.00 – 16.00 prohlídky expozic - Zámecká zahrada 10.00 – 22.00 historické řemeslné tržiště s vojenským ležením : 10.00 slavnostní otevření historického řemeslného tržiště městskými konšely 11.00 žonglérské představení 12.00 historický průvod městem za účasti panovníka Václava IV. se svým doprovodem 13.30 středověká hudba 14.30 pohádka pro děti i dospělé 15.30 kejklířské hrátky 16.00 historická hudba 16.30 pasování rytířů se všemi právy erbovými 17.30 tancujte s námi – historická hudba 18.30 šermířské humorné představení 19.30 žonglérské kejkle 20.30 ohňová show - Zámecký sál 10.00 – 24.00 výstava Plody jižní Moravy - Vinařská tržnice : 10.00 – 20.00 komponovaný pořad o víně, ukázky sommelierského umění ing. Karla Babky 10.00 – 22.00 cimbálová muzika KLARET 15.00 – 15.30 vystoupení Rytíře Urbana - Obří sud 10.00 – 23.00 řízená degustace – Víno Mikulov, a. s. - Sala terrena 14.00 – 22.00 hodokvas Centrum - Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00 prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 24.00 moderuje Petra Polzerová a strýc Vávra z Milovic 10.15 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK 11.00 „Zarážení hory“ – národopisný spolek PÁLAVA 12.00 historický průvod v čele s Václavem IV. a jeho družinou 14.00 krojovaný průvod - národopisné soubory PÁLAVA, PALAVÁNEK, PALAVĚNKA, ŽDÁNIČÁNEK, DUNÁJEK, HOŘEŇÁK, soubor country tanců NOVOVESKÁ ŠTÍSTKA, pěvecké sbory z Březí, Dolních Dunajovic, Pohořelic a Ratíškovic v doprovodu dechových hudeb PALAVANKA, MIKULOVANKA a Drasenhofen (A), 15.00 semifinalista Superstar Lukáš MICHNA & Jara BÁRTA, 15.30 dětský národopisný soubor ŽDÁNIČÁNEK 16.00 NOVOVESKÁ ŠTÍSTKA - country tance, 17.00 dětský národopisný soubor DUNÁJEK, 17.30 pěvecké sbory z Březí, Dolních Dunajovic, Pohořelic a Ratíškovic, 19.00 bratři RŮŽIČKOVI, 21.00 M-KVINTET 10.00 – 20.00 stánky s řemesly - Štukový sál 10.00 – 18.00 Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií - Galerie Efram 13.00 – 17.00 Jiřina Klimentová - obrazy Amfiteátr pod Turoldem - Hala 8.00 – 20.00 Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva - Velká scéna 14.00 – 24.00 14.30 krojovaný průvod 15.00 dechová hudba PALAVANKA 17.00 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK 19.00 Ivan HLAS & skupina RŮŽOVÉ BRÝLE 21.00 Knezaplacení se sólisty 22.00 Pavel BOBEK a Lída NOPOVÁ se skupinou Miloše Nopa - Malá scéna 15.00 – 02.00 15.00 – 19.00 pěvecké sbory a lidové muziky 21.00 – 02.00 dechová hudba BUČKOVANKA (SK) - taneční zábava - Areál - prodejní stánky a lidová zábava NEDĚLE 11. 9. Centrum - Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00 prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 11.00 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK - Štukový sál 10.00 – 18.00 Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií - Galerie Efram 13.00 – 17.00 Jiřina Klimentová - obrazy Amfiteátr pod Turoldem - Hala 8.00 – 13.00 Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva - Velká scéna 14.00 – 18.00 moderuje Monika Czajkowská „O zlatý hrozen jižní Moravy“ - mezinárodní přehlídka dechových hudeb: BUČKOVANKA (SK), PETROVANKA, PALAVANKA, STRAŇANKA a ŠOHAJÉ - Malá scéna 17.00 – 20.00 dechová hudba STRAŇANKA – taneční zábava - Areál - prodejní stánky a lidová zábava ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA Organizátor Kulturní středisko Mikulov / historický program zajišťuje Umělecká agentura M + G Znojmo Vstupné : - pátek – Náměstí 50 Kč / Amfiteátr 90 Kč - sobota – Náměstí 50 Kč / Amfiteátr 120 Kč - neděle – Amfiteátr 60 Kč - zdarma děti do 15-ti let a psi ( jen s náhubkem) Permanentka : 125 Kč důchodci - 150 Kč - 190 Kč 2005 (platí pro vstup na náměstí a amfiteátr) Předprodejní místa a informace : Turistické informační centrum Mikulov, Náměstí 30, tel.: +420 519 510 855, e-mail: tic@mikulov.cz, Kulturní středisko Mikulov, Náměstí 2, tel.: +420 519 444 568, e-mail: kultura@mikulov.cz

Kontakty

Telefon:

+420 519 444 568

E-mail:

kultura@mikulov.cz

WWW stránka:

www.mikulov.cz

Kontaktní osoba:

Kulturní středisko Mikulov,Náměstí 2,692 01 Mikulov

Fotogalerie

K danému objektu nejsou zatím umístěny žádné fotografie.

Stáhněte si

program-palavskeho-vinobrani-2005.doc

Poslat požadavky na editaci

P Ú S Č P S N
     Certifikát sommelieraAdventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoXV. Výstava ročních a archivních vín MoutniceVíno z blízka na ŠpilberkuZáklady sommelierství, vína a vinařství ČROstrava žije vínemKRÁLOVSKÝ KOŠT PRAHAKošt mladých vín Šakvice3. Košt archivních vín1Certifikát sommelieraAdventní štědrý svařák v Domě Vína Annovino2
Adventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoWSET Level 1 Award in Wines3Adventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoWSET Level 2 Awards in Wines and Spirits4Adventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoWSET Level 2 Awards in Wines and Spirits5Adventní štědrý svařák v Domě Vína Annovino6Adventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoMikulášský koštTurné Krále vín Mníšek7Adventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoZáklady sommelierství, vína a vinařství ČRDegustace vína - věda i uměníMikulášská výstava mladých vín v KlentniciOchutnávka mladých vín a zabijačkové speciality8Adventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoRéva vinná a víno9
Adventní štědrý svařák v Domě Vína AnnovinoRéva vinná a víno10Vína z Čech - Vinařství Zdeněk VybíralDegustace vinařství Líbal na Správné adrese11Vína z Čech - Vinařství Zdeněk VybíralDegustace vinařství Líbal na Správné adrese12Degustace Vinařství Vican13Degustace Vinařství Vican14Vánoční košt mladých vín15Vánoční košt mladých vín16
Vánoční košt mladých vín17Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov18Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov19Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov20Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov21Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov22Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov23
Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov24Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov25Košt mladých vín26Svěcení vína v MoutnicíchŽehnání mladých vínŽehnání mladých vín27Žehnání mladých vínPravidelná degustace vín pod kyjovskou radnicí28Žehnání mladých vínPravidelná degustace vín pod kyjovskou radnicí29Žehnání mladých vínPravidelná degustace vín pod kyjovskou radnicí30

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech