Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Přehled novinek z poslední doby

5. 9. 2007 10:12

Vážení návštěvníci a čitatelé e-mailingového zpravodajství webové stránky www.vinazmoravy.cz | www.vinazcech.cz | www.wineofczechrepublic.cz, vzhledem k tomu, že počet přístupů návštěvníků brzy dosáhne čísla 300 000 a uplynuly 2 roky od spuštění první verze těchto stránek v srpnu 2005, připravili jsme pro Vás shrnutí některých informací o tomto webu a přehled novinek poslední doby.Od spuštění webu bylo zařazeno přes 240 aktualit, z toho téměř 100 v letošním roce. Pro větší přehlednost jsou aktuality řazeny podle jednotlivých typů (pro veřejnost, pro tisk, pro příznivce a pro odborníky-vinaře). První tři typy aktualit se zobrazují na hlavní straně, poslední ve speciální sekci. Dále je možné aktuality filtrovat podle jednotlivých typů.


Návštěvníci webu se mohou zaregistrovat v sekci abonentů a potom jsou jim aktuality zasílány automatickým mailingem. Abonentů mailingového zpravodajství je dnes téměř 800.


Velmi oblíbenou a navštěvovanou sekcí je kalendář vinařských akcí, který je bezesporu nejúplnějším a nejobsáhlejším přehledem vinařských akcí u nás. Od spuštění webu bylo registrováno 910 akcí, z toho přes 420 v letošním roce.


Oblíbenou sekcí jsou také otázky a odpovědi, kterých jsme odpověděli více než stovku.


Neustále pracujeme na vylepšování technického řešení, obsahu i uživatelského komfortu, zde jsou některé novinky z poslední doby:


Byla přepracována navigace menu první úrovně, tj. při kliknutí na položky menu první úrovně se zobrazí přehledná rozcestníková strana, na které je přehledně zobrazen obsah sekce a podsekcí. Tato změna přinesla další vylepšení uživatelského komfortu a přehlednosti. Vyzkoušejte např. na sekcích Oblasti a vinaři nebo Historie a fakta.


Zásadním způsobem byla přepracována a rozšířena sekce Víno a turistika, která navazuje na projekt rozvoje a podpory vinařské turistiky, který realizuje NVC za podpory VF ve spolupráci s dalšími partnery. V této sekci naleznete přehledným způsobem seřazené komplexní informace o možnostech vinařské turistiky.


V rámci projektu vinařské turistiky byl dopracován podrobný a přesný adresář vinařství, vinných sklepů a vinoték, který obsahuje téměř 650 položek; z toho jen přes 450 vinařství. O každém subjektu naleznete velmi podrobné informace a máte možnost filtrace podle různých kriterií (např. vinařská podoblast, obec, odrůda, …). Každý zapsaný vinař může díky sofistikovanému technickému řešení jednoduše a efektivně aktualizovat svůj zápis.


Technicky je součástí tohoto společného adresáře i adresář vinoték, který má ovšem samostatnou prezentační sekci. Nyní je v této sekci cca 200 vinoték propagujících a nabízejících kvalitní moravská a česká vína. Počet vinoték by měl v krátké době dosáhnout 250 – 300. Tento adresář je součástí projektu podpory vinoték nabízejících naše vína.


Do jazykových verzí byla přidána polština a je zásadním způsobem rozšiřována sekce vinařské turistiky v jazykových verzích.


Byla přepracována a zpřehledněna sekce O víně – ke stažení, kde naleznete nově ke stažení např. informační a propagační plakáty a brožury.


Průběžně je doplňována sekce Úspěchy našich vín, kde naleznete přehledným způsobem seřazené nejvýznamnější úspěchy našich vín na zahraničních soutěžích.

Těší nás váš zájem o moravské a české víno a o tyto stránky. Protože chceme tyto stránky dále rozšiřovat a zlepšovat, zajímají nás Vaše náměty a připomínky. Napište nám je, prosím, na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Za Národní vinařské centrum, o.p.s., správce webových stránek www.vinazmoravy.cz | www.vinazcech | www.wineofczechrepublic.cz

ing. Pavel Krška, ředitel

PS: Protože si vážíme vašeho zájmu, připravili jsme pro návštěvníky webu malou soutěž. Každému, kdo nám e-mailem pošle „screenshot“ (snímek obrazovky), kde bude náhled této webové stránky se stavem počítadla od 300 000 do 300 010, pošleme malý dárek.