Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Pozvánka na víkend 11.-12.5.2007 za vínem do Valtic

7. 5. 2007 13:37

11. –12.5.2007 – 40. ročník Valtických vinných trhů 2007 (VVT 2007)

Společnost Valtické vinné trhy zve nejen odborníky, ale i všechny milovníky vína a vinařskou veřejnost k návštěvě jubilejního, v novodobé historii již 40., ročníku Valtických vinných trhů. Letošní ročník proběhne ve dnech 11. - 12.května 2007 a stejně jako v minulých letech se bude konat v nádherném prostředí jízdárny valtického zámku. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 11. května v 10 hodin. Pro veřejnost pak budou Valtické vinné trhy otevřeny týž den od 14 hodin, v sobotu od 10 hodin. Ukončení organizátoři předpokládají v sobotu kolem 22. hodiny.

Letošní ročník bude ve znamení „čtyřek“ či „čtyřicítek“. Degustační sklenička bude stát 40 korun a každý čtyřicátý návštěvník obdrží kupón na nákup vín se slevou 40 procent. A čtyři archivní vína šampiónů z předcházejících ročníků půjdou do dražby. Dražit se bude v pátek 11.května od 17 hodin.

Chybět nebude samozřejmě ani cimbálová muzika a připraven je i další doprovodný program, ze kterého vybíráme promenádu valtických mažoretek.

Valtické vinné trhy jsou nejstarší a nejprestižnější výstavou vín v České republice. V různých podobách se ve Valticích konají již od poloviny 19. století.

Organizátoři navazují na dávnou tradici v oblasti výstavnictví a propagace producentů vína, zároveň také umožňují tisícům návštěvníků, kteří do Valtic pravidelně přijíždějí, ochutnat ucelené kolekce odrůdových a přívlastkových vín našich i ze zahraničí. Desítky novodobých ročníků svědčí o dobře založené tradici vinařského výstavnictví.

V neposlední řadě chce Společnost Valtické vinné trhy vytvářet vhodné prostředí pro setkávání vinařských producentů, obchodníků s vínem a výrobců vín v nádherném prostředí zámecké jízdárny.

Neoficiální výsledky jsou ke stažení zde

(pk)

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech