Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Moravští vinaři již tradičně na WEINPARADE POYSDORF 2019

4. 6. 2019 07:11

Největší regionální přehlídka vín vinařské oblasti Weinviertel Weinparade Poysdorf se v letošním roce koná již po 46. Degustační komise složená výhradně z rakouských degustátorů ocenila více než tisíc vín z vinařské oblasti Weinviertel a vinařů z Moravy. Moravské vinařství prezentovalo letos 36 vinařství s více než 220 vzorky vín. Naši vinaři získali 47 zlatých a 85 stříbrných medailí, Bakchův pohár za Cabernet Moravia, p. s. obdrželo vinařství Réva Rakvice s.r.o., za Ryzlink vlašský, výběr z bobulí získalo Bakchův pohár vinařství Volařík, Mikulov, které také obdrželo nejvyšší ocenění titul CHAMPION za nejlépe oceněnou kolekci vín.

Účast moravských vinařů organizačně zajišťuje Moravín, svaz moravských vinařů za podpory Vinařského fondu. Vína oceněná zlatou medailí bude možné ochutnat v sobotu 8. června 2019 v Poysdorfu, slavnostní zahájení a vyhlášení výsledků pro vinaře a zvané hosty od 10.00 hod., pro veřejnost je otevřeno od 13.00 hod. Více také na http://www.weinparade.at/.

 

Svatomartinské ročníku 2019 ochutnáme už v pátek 8. listopadu a bude kvalitnější

3. 6. 2019 13:08, Pro veřejnost

Vinařský fond, majitel ochranné známky Svatomartinské, rozhodl pro letošní rok o dvou změnách v jejím používání: Pro možnost používat známku Svatomartinské budou muset vína ročníku 2019 získat p ...

Vína z Moravy, Vína z Čech