Menu
akce-top
akce a novinky

Video: Což takhle dát si víno

Vinařský fond ve spolupráci s televizí Nova natočil pro všechny fanoušky moravských a českých vín vinařský speciál s názvem Což takhle dát si víno.

Seriál běží od 13. září každý čtvrtek na vybraných internetových kanálech skupiny Nova.

Na video se můžete podívat zde: Což takhle dát si víno 1. díl

Moderátor pořadu Ondřej Novotný se postupně vydá do osmi vinařských regionů České republiky za vínem. Navštíví profesionální vinaře a s využitím jejich znalostí a zkušeností přiblíží divákům informace, které mohou být užitečné při výběru vína nebo jen k prohloubení informací a schopnosti o něm vyprávět. Jak poznat dobré víno? Jak si vybírat? Jaké víno se hodí k jakému pokrmu? Jak se ochutnává víno? Na co si dát pozor? Jednoduché otázky, na které ale není vždy jednoduchá odpověď.

Díky seriálu tak nahlédnete pod pokličku degustaci vína, našich sektů, párování vína a jídla, zajímavostem jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí, vlivu vína na zdraví atd.

Teď už stačí nalitá sklenice, pohodlné posezení a výlet za vínem může začít.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech