Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Moravské víno míří do Číny

20. 3. 2017 11:21

První z řady kontejnerů moravského vína opustil v pátek 17. března Českou republiku a zamířil do Číny. 

Tato zásilka zahajuje dlouhodobou spolupráci na vývozu moravských vín do Číny, na které se dohodli představitelé Vinařského fondu a zástupců Číny při loňské návštěvě prezidenta ČLR v Praze. Moravského a českého vína bychom mohli v průběhu příštích tří let do Číny vyvézt až za 4 miliony EUR.

Spolupráce s Čínou byla uzavřena na základě Memoranda v oblasti podpory exportu vína. Prezidentka společnost Beijing Ershang Group Sun Jie Memorandum podepsala a deklarovala tím velký zájem čínského trhu o kvalitní moravská a česká vína. Beijing Ershang Group má roční obrat přesahující 20 miliard korun, vlastní 16 poboček a více než 100 společností. Za radu Vinařského fondu podepsal spolupráci její bývalý předseda pan JUDr. Michal Hašek. 

„Z deseti zaslaných vzorků byla pro první dodávku zvolena také dvě červená vína typických moravských odrůd Frankovka a Svatovavřinecké. To pouze potvrzuje rychlý vzestup kvality a obliby moravských a českých červených vín, o která je ve světě stále větší zájem,“ komentoval složení zásilky Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu ČR.

Nyní probíhá jednání o dalším exportu, kdy zájem projevila řada dalších vinařství, čímž bude reprezentace našeho vinařství v Číně o tom pestřejší.

Minulý rok se v Číně uskutečnilo několik prezentací moravských a českých vín, spolupráci také prospěla prezentace moravských a českých vín na veletrzích v Šangaji a Changsha. Dále probíhají přípravy na další veletrh Sial Šangaj, který se bude konat v květnu letošního roku, a moravská vína zviditelnila i akce pořádaná naším velvyslanectvím v Pekingu a další proexportní aktivity v této oblasti.

Svatomartinské ročníku 2019 ochutnáme už v pátek 8. listopadu a bude kvalitnější

3. 6. 2019 13:08, Pro veřejnost

Vinařský fond, majitel ochranné známky Svatomartinské, rozhodl pro letošní rok o dvou změnách v jejím používání: Pro možnost používat známku Svatomartinské budou muset vína ročníku 2019 získat p ...

Vína z Moravy, Vína z Čech