Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Video: Ex guvernér ČNB Singer: Pivo je od člověka, kořalka od ďábla, víno je od boha!

23. 11. 2016 13:55

Ing. Miroslava Singera zná každý zejména díky jeho působení na postu guvernéra České národní banky. Už méně se ale ví, že je i vinařem.

K vínu jej přivedl jeho otec, kterému pomáhal v malém vinohradu nedaleko Žernosek a po němž vinařské řemeslo převzal. Nepatří mezi velkovinaře, hospodaří na relativně malé ploše a jeho produkce je určena hlavně pro jeho rodinu a přátele. Ale o co je jeho vinohrad menší, o to je bohatší jeho odrůdová skladba a provoz, jak s úsměvem dodává, ekonomicky méně efektivní. Najdete zde klasické odrůdy jako Muller Thurgau, ryzlink, pinoty, ale také Aurelius, Solaris, Bacchus a další zajímavosti.

Miroslav Singer patří mezi velké propagátory vinařství v Čechách a za kvalitu českých vín by dal ruku do ohně. V Čechách se podle něj dělají vynikající bílá i červená vína, jen je tu málo vinic. Tak společně s ním doufejme, že jich bude jen a jen přibývat.

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech