Menu
akce-top
akce a novinky

Video: Ex guvernér ČNB Singer: Pivo je od člověka, kořalka od ďábla, víno je od boha!

Ing. Miroslava Singera zná každý zejména díky jeho působení na postu guvernéra České národní banky. Už méně se ale ví, že je i vinařem.

K vínu jej přivedl jeho otec, kterému pomáhal v malém vinohradu nedaleko Žernosek a po němž vinařské řemeslo převzal. Nepatří mezi velkovinaře, hospodaří na relativně malé ploše a jeho produkce je určena hlavně pro jeho rodinu a přátele. Ale o co je jeho vinohrad menší, o to je bohatší jeho odrůdová skladba a provoz, jak s úsměvem dodává, ekonomicky méně efektivní. Najdete zde klasické odrůdy jako Muller Thurgau, ryzlink, pinoty, ale také Aurelius, Solaris, Bacchus a další zajímavosti.

Miroslav Singer patří mezi velké propagátory vinařství v Čechách a za kvalitu českých vín by dal ruku do ohně. V Čechách se podle něj dělají vynikající bílá i červená vína, jen je tu málo vinic. Tak společně s ním doufejme, že jich bude jen a jen přibývat.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech