Menu
akce-top
akce a novinky

Video: Základy degustace pro každého

Jak degustovat víno a jaká kritéria přitom hodnotit? Rychlokurzem degustace pro každého provede hlavní sommeliér Národního vinařského centra Marek Babisz.

Dozvíte se proč je důležité všímat si barvy ochutnávaného vína, jak nejlépe hodnotit jeho vůni a na jaké momenty se zaměřit při samotném ochutnávání. Proč je důležité kroužit sklenkou a pomalu vstřebávat aroma, které víno vydává, a také že hodnotit víno se dá všemi pěti smysly. Užívat si víno se vším všudy a umět jej správně ochutnávat není ani zbytečná marnivost, ani nedosažitelná magie uzavřené skupinky vyvolených. Takové minimum patří k základům společenského chování a pomůže nám výrazně si rozšířit svět vína.

Na našem videu uvidíte, že správné degustování není žádná věda a výsledek v podobě zážitku ze skvělého vína za tu trochu snahy určitě stojí.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech