Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Video: Základy degustace pro každého

11. 5. 2016 07:12

Jak degustovat víno a jaká kritéria přitom hodnotit? Rychlokurzem degustace pro každého provede hlavní sommeliér Národního vinařského centra Marek Babisz.

Dozvíte se proč je důležité všímat si barvy ochutnávaného vína, jak nejlépe hodnotit jeho vůni a na jaké momenty se zaměřit při samotném ochutnávání. Proč je důležité kroužit sklenkou a pomalu vstřebávat aroma, které víno vydává, a také že hodnotit víno se dá všemi pěti smysly. Užívat si víno se vším všudy a umět jej správně ochutnávat není ani zbytečná marnivost, ani nedosažitelná magie uzavřené skupinky vyvolených. Takové minimum patří k základům společenského chování a pomůže nám výrazně si rozšířit svět vína.

Na našem videu uvidíte, že správné degustování není žádná věda a výsledek v podobě zážitku ze skvělého vína za tu trochu snahy určitě stojí.

Championem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX se stalo Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

4. 5. 2018 13:39, Pro tisk

Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mez ...

Vína z Moravy, Vína z Čech