Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Video: Jaká budou letošní Svatomartinská?

3. 11. 2015 10:13

Do degustačního centra Národního vinařského centra na zámku ve Valticích jsme se kamerou vypravili na hodnocení letošních Svatomartinských vín. Odborní porotci byli vůbec první, kdo měl příležitost ochutnat a posoudit, jaká Svatomartinská vína letos vinaři připravili. Díky krásnému a slunečnému počasí slibuje ročník 2015 výjimečná vína, vína ve skvělé kondici, s kyselinami a cukry, přesně taková, jaká chceme moravská vína mít.

Poslechněte si názor na letošní Svatomartinská vína od vinařských profesionálů, jakými jsou například hlavní sommelier Národního vinařského centra Ing. Marek Babisz, enoložka Ing. Iva Šantavá nebo vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství Doc. Ing. Mojmír Baroň, Ph. D.

Nechte se jejich vyprávěním navnadit na magické datum 11. 11., kdy díky Vinařskému fondu otevře již pojedenácté první láhve Svatomartinských vín doslova celá republika.

 

Související články na tomto webu

Více o Svatomartinských vínech

Svatomartinská vína jsou vybrána

2. 11. 2018 11:58, Pro veřejnost

Ve Valticích proběhlo druhé kolo hodnocení vín, která usilovala o možnost používat známku Svatomartinské 2018. Celkem se v obou kolech hodnotilo 450 vzorků mladých vín, z nichž uspělo 387. Letos ...

Vína z Moravy, Vína z Čech