Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Video: Navštivte s námi Loucký klášter ve Znojmě

20. 7. 2015 08:38

Ve Znojmě se nachází tzv. Loucký klášter s velmi zajímavou historií. Kolik klášterů se může honosit tím, že ve svých architektonicky nevšedních útrobách uskladňovaly víno po několik staletí?

Premonstrátský Loucký klášter vznikl koncem 12. století a už od svého počátku byl úzce spjat s výrobou a uchováváním vína. Klášter sloužil kromě církevních účel také jako hospodářské a kulturní centrum regionu až do konce 18. století, kdy se k jeho škodě stal sídlem armády.

Ke svému původnímu účelu se nikdy nevrátil, ale od roku 1993 opět slouží vínu a kultuře. Dnes je Loucký klášter neodmyslitelně spjat s firmou Znovín Znojmo, která ho využívá jako prostory pro uskladnění své vinné produkce. Mimo jiné se v klášteře nachází prodejna, vinařsko-bednářské muzeum, obrazová galerie nebo centrum pro vinařskoturistický program.

Jestliže se vydáte po stopách tajemného kláštera až do Louky u Znojma, neváhejte ochutnat jedinečná místní vína. V sezoně je klášter otevřen každý den od 9-18 hod.

 

Další videa:

Vinařské zajímavosti - videa

YouTube kanál značky Vína z Moravy a vína z Čech

Championem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX se stalo Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

4. 5. 2018 13:39, Pro tisk

Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mez ...

Vína z Moravy, Vína z Čech