Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Video: Podívejte se s námi na Šobes – jednu z nejkrásnějších vinic v Evropě

9. 7. 2015 16:24

Vinice Šobes, nacházející se v Národním parku Podyjí na Znojemsku, je vyhlášená nejen svými víny, ale také svou estetikou a usazením v krajině.

Zdejší příznivé klima a střídající se teplé dny a chladné noci, hlinito-kamenité podloží, které přes den akumuluje teplo získané ze slunce, a v noci tak hrozny zahřívá, a ze tří stran obtékající řeka Dyje vytvořily optimální prostředí pro dokonalé vyzrávání hroznů. Na 12 hektarech vinice Šobes tak zrají hrozny především odrůd Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé a Rulandské bílé.

Pro pěší i cykloturisty vinice Šobes nabízí možnost relaxace, poznání i občerstvení a osvěžení zdejšími víny u dřevěného stánku přímo v srdci vinice. Vína z této vinice jsou jedinečná a nenapodobitelná, stejně jako romantická lokalita v Národním parku v Podyjí. A to nejen v měřítku jižní Moravy nebo České republiky.

 

Další videa:

Proč máme rádi vína - známé osobnosti mluví o víně

YouTube kanál značky Vína z Moravy a vína z Čech

Championem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX se stalo Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

4. 5. 2018 13:39, Pro tisk

Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mez ...

Vína z Moravy, Vína z Čech