Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Jak na růžová vína s Klárou Kollárovou

19. 5. 2015 10:27

Růžová vína po celém světě zažívají nebývalý rozmach a nejinak je tomu také u nás. Sommelierka Klára Kollárová představuje moravská a česká růžová vína a nahlíží pod pokličku jejich výroby.

Jejich charakteristická barevná škála od světlé tělové až po sytou tmavě růžovou vychází z technologie, jakou vinaři při jejich výrobě používají. Vylisují-li celé modré hrozny, do vína se neuvolní tolik barviv, a vznikne tak víno barevně velmi podobné bílému. To se označuje jako klaret. Většina našich růžových vín ale vzniká tzv. macerací, kdy se do vína uvolňuje červené barvivo i třísloviny ze slupek modrých hroznů.

Odrůdová pestrost a různé technologické postupy výroby tak nabízejí nespočet lákavých kombinací s jídly nejen v letních měsících, ke kterým svěží, aromatická moravská a česká růžová vína neodmyslitelně patří.

 

Další videa:

Proč máme rádi vína - známé osobnosti mluví o víně

YouTube kanál značky Vína z Moravy a vína z Čech

Svatomartinská vína jsou vybrána

2. 11. 2018 11:58, Pro veřejnost

Ve Valticích proběhlo druhé kolo hodnocení vín, která usilovala o možnost používat známku Svatomartinské 2018. Celkem se v obou kolech hodnotilo 450 vzorků mladých vín, z nichž uspělo 387. Letos ...

Vína z Moravy, Vína z Čech