Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Skvělý úspěch moravských vín na letošním VINOFORU

13. 7. 2006 09:05

Na patnáctém ročníku mezinárodní soutěže vín VINOFORUM, který se letos konal ve slovenské Modre, dominovala moravská vína. Naši vinaři přihlásili nejvíce vzorků (164 z celkových 510) a posbírali téměř polovinu hlavních trofejí: 2 tituly „šampion“ ze čtyř a 14 zlatých medailí z celkových 30.

Mezinárodní komise hodnotily vína z 25 zemí světa dva dny v uplynulém týdnu. Šampionem bílých suchých vín je Sauvignon, pozdní sběr, 2005, od společnosti Vinselekt Michlovský, a.s., Rakvice (CZ). V kategorii bílých vín se zbytkovým cukrem získal titul šampiona Welschriesling TBA 2001, Weingut Markowitsch, Göttlesbrunn, Rakousko. Asi největším překvapením je v kategorii červených vín šampion André, pozdní sběr 2005, ze Znovínu Znojmo, a.s. (CZ), který zvítězil v silné konkurenci červených vín ze Španělska, Portugalska, Argentiny a dalších zemí. Jediný šampion zůstal na domácí půdě díky sektu Hubert Grand Rosé medium dry ze společnosti Hubert J.E., s.r.o., Sereď (SK).

Pro porovnání Slovenská vína se účastnila 141 vzorky a získala jednoho šampiona a dvě zlaté medaile. Veřejná degustace a oficiální vyhlášení výsledků výstavy vín VinoForum Modra 2006 se uskuteční v září t.r. v Modre. Příští ročník Vinofora se chystá do naší republiky – do Pardubic.

Více k soutěži také na slovenském webu www.vinko.sk

Seznam vín, kterým byly uděleny medaile, je k stažení (vychází z neoficiálních výsledků).

(pk)

Championem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX se stalo Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

4. 5. 2018 13:39, Pro tisk

Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mez ...

Vína z Moravy, Vína z Čech