Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vyhodnocení Dne vín České republiky na veletrhu Víno a destiláty.

22. 5. 2006 11:03

Dne 16. - 18.5. 2006 proběhl na holešovickém výstavišti 9. mezinárodní veletrh pro gastronomii Víno a destiláty. První den veletrhu byl jednoznačně pod taktovkou moravských a českých vín. Za podpory Vinařského fondu proběhnul „Den vín České republiky“, který organizovalo Národní vinařské centrum.

Kromě dalšího programu, např. křestu nových vinařských knih, předávání cen "Czech Made", představování vinařských firem, tiskových konferencí a řízených degustací celý den probíhala na stánku Národního vinařského centra soutěž s názvem "poznejte moravská vína".

Každý návštěvník, který soutěže účastnil, ochutnával a senzoricky určoval tři originální moravské odrůdy (Aurelius, Muškát Moravský a Pálava). Po ochutnání daných vín a odevzdání soutěžního lístku čekalo na účastníky soutěže překvapení - každý dostal malý dáreček ve formě plakátů fotografií vinic z našich vinařských podoblastí. Všichni účastníci, které určili správně jednotlivé odrůdy postoupili do dalšího slosování. Soutěžilo se totiž o hodnotné ceny, které věnovali do soutěže organizátoři soutěže. Do samotné soutěže se zapojilo přes 600 návštěvníků veletrhu. Správných odpovědí však bylo méně a to necelých 250. V podvečerních hodinách se ukončila soutěž a přistoupilo se na vyhlášení výsledků. Před samotným losováním bylo oznámeno správné pořadí vín, tak jak byla prezentována na stánku NVC a to Aurelius, Pálava, Muškát Moravský.

Ceny:

DVD "Velká vína z malé země"
Jan Gertaner a Libor Němec

Volná vstupenka do expozice Salonu vín České republiky
Radek Bujnoch, Jana Hlaváčková, Martin Vošmera a Miroslav Lupač

Hlavní cena - čtyři volné vstupenky do expozice Salonu vín České republiky včetně ubytování ve Valticích
Jan Fischer.

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na jejich návštěvu ve Valticích.

Fotografie z akce naleznete v sekci Fotogalerie


PS: Oprava a omluva za tiskovou chybu - v programu dne byl vlivem tiskové chyby mylně údaj o společnostech přebírajících ocenění "Czech Made". Omylem byla uvedena společnost "Víno Valtice" místo správného "Vinné sklepy Valtice, a.s.". Správný údaj zní, že cena byla předána společnostem "Vinné sklepy Valtice, a.s." a "Znovín Znojmo, a.s.".

(pk)

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech