Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

40. soutěžní přehlídka vín WEINPARADE POYSDORF 2013

15. 5. 2013 10:27

Letošní jubilejní 40. soutěžní přehlídka vín se pyšní rekordní účastí přihlášených vzorků vín. Degustační komise v průběhu týdne ohodnotila pod vedením Theo Kaufmanna 1181 vzorků vín a rozhodla o udělení zlatých a stříbrných medailí, nejvýše oceněná vína v odrůdě získala Bakchův pohár. Hodnotilo se 20-ti bodovým systémem.

Zájem moravských vinařů o největší regionální výstavu vín v Rakouském Poysdorfu, WEINPARADE POYSDORF rok od roku stoupá, důkazem je i počet vinařství, která se soutěže zúčastnila. Pod záštitou Moravínu, svazu moravských vinařů o. s., za podpory Vinařského fondu ČR a ve spolupráci s Národním vinařským centrem se letošní přehlídky zúčastnilo 50 vinařství s 335 vzorky vín.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 18. května 2013, od 10.00 hod. pro zvané hosty a zúčastněné vinaře, od 13.00 hod. budou oceněné vzorky prezentovány veřejnosti. V rámci vstupného 12,-- € lze ochutnat oceněná vína a sekty.

Naši vinaři v konkurenci rakouských vinařů z vinařské oblasti Weinviertel získali 97 zlatých a 176 stříbrných medailí. Bakchův pohár za nejvýše ohodnocené víno v odrůdě získalo Vinařství Josef Dufek, Svatobořice-Mistřín; Rodinné vinařství Košut, Prušánky; Vinařství Tomáš Krist, Milotice; Veritas s.r.o, Boskovice a Winberg Mikulov. Za nejúspěšnější kolekci vín byl udělen titul CHAMPION, toto ocenění za Českou republiku letos získal Winberg Mikulov.

Oceněným vinařstvím blahopřejeme k úspěchu.

Vladimíra Seidlová
výkonná místopředsedkyně
MORAVÍN, svaz moravských vinařů o. s.
Zámek 1, MIKULOV

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech