Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

40. soutěžní přehlídka vín WEINPARADE POYSDORF 2013

15. 5. 2013 10:27

Letošní jubilejní 40. soutěžní přehlídka vín se pyšní rekordní účastí přihlášených vzorků vín. Degustační komise v průběhu týdne ohodnotila pod vedením Theo Kaufmanna 1181 vzorků vín a rozhodla o udělení zlatých a stříbrných medailí, nejvýše oceněná vína v odrůdě získala Bakchův pohár. Hodnotilo se 20-ti bodovým systémem.

Zájem moravských vinařů o největší regionální výstavu vín v Rakouském Poysdorfu, WEINPARADE POYSDORF rok od roku stoupá, důkazem je i počet vinařství, která se soutěže zúčastnila. Pod záštitou Moravínu, svazu moravských vinařů o. s., za podpory Vinařského fondu ČR a ve spolupráci s Národním vinařským centrem se letošní přehlídky zúčastnilo 50 vinařství s 335 vzorky vín.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 18. května 2013, od 10.00 hod. pro zvané hosty a zúčastněné vinaře, od 13.00 hod. budou oceněné vzorky prezentovány veřejnosti. V rámci vstupného 12,-- € lze ochutnat oceněná vína a sekty.

Naši vinaři v konkurenci rakouských vinařů z vinařské oblasti Weinviertel získali 97 zlatých a 176 stříbrných medailí. Bakchův pohár za nejvýše ohodnocené víno v odrůdě získalo Vinařství Josef Dufek, Svatobořice-Mistřín; Rodinné vinařství Košut, Prušánky; Vinařství Tomáš Krist, Milotice; Veritas s.r.o, Boskovice a Winberg Mikulov. Za nejúspěšnější kolekci vín byl udělen titul CHAMPION, toto ocenění za Českou republiku letos získal Winberg Mikulov.

Oceněným vinařstvím blahopřejeme k úspěchu.

Vladimíra Seidlová
výkonná místopředsedkyně
MORAVÍN, svaz moravských vinařů o. s.
Zámek 1, MIKULOV

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech