Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Chardonnay Josefa Valihracha zazářilo ve Francii

21. 3. 2013 10:48

Tisková zpráva, Omnimedia

Chardonnay, výběr z bobulí 2011 z Vinařství Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku získalo zlatou medaili a umístění mezi nejlepší desítkou světových Chardonnay na mezinárodní soutěži vín Chardonnay du Monde.

Do TOP 10 světových vín francouzské odrůdy Chardonnay nechali porotci proniknout kromě Josefa Valihracha už jen po jednom víně z Kanady a Jihoafrické republiky. Zbylé pozice si rozdělila pouze vína francouzských výrobců, což pro Českou republiku jen podtrhuje výjimečnost tohoto ocenění. Kromě zlaté medaile a umístění v TOP 10 získalo Vinařství Josef Valihrach, s. r. o., také ještě 2 stříbrné medaile za Chardonnay, výběr z hroznů 2009 a Chardonnay Brut 2010. Stříbrnou medaili si z Francie veze také Vinice Hnanice, s. r. o., za Chardonnay, výběr z hroznů 2011.

„Francouzi, kterých bylo v odborné porotě nejvíce, jsou ve víně velcí patrioti. O to víc mě těší, že našemu Chardonnay dali přednost před stovkami vzorků prvotřídních francouzských vín. Toto je pro mě a naše vinařství možná ještě o něco větší ocenění než samotná zlatá medaile“, sdílel radost z úspěchu vinař Josef Valihrach.

Letos je to již potřetí za sebou, kdy se Josef Valihrach se svým vínem dostal mezi desítku nejlepších Chardonnay na světě.

Jak název napovídá, soutěž proběhla v domovské zemi Chardonnay Francii, přesně v Château des Ravatys v Saint-Lager v Burgundsku. Soutěže se zúčastnilo 872 Chardonnay ze 42 zemí světa, která hodnotilo 300 mezinárodních porotců.


Více o soutěži: www.chardonnay-du-monde.com/HomeCdM.en.html

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech