Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Na veletrhu ProWein se světu představí moravská a česká vína

20. 3. 2013 15:30

Tisková zpráva, VF, Omnimedia

Letos již po osmé vyrazí naši vinaři představit svá vína a vinařství na světový vinařský veletrh ProWein, který se koná od 24. do 26. března tradičně v německém Düsseldorfu 2013. Díky finanční podpoře Vinařského fondu a organizačnímu zajištění Národního vinařského centra tak nebude mezi světovými vinařskými velmocemi chybět ani naše česká produkce.

Na ProWeinu se letos představí největší výrobce vín v České republice - BOHEMIA SEKT, s.r.o., jedno z nejprogresivnějších vinařství akcentující nejen vysokou kvalitu vína, ale také atraktivní design - NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a ambiciózní rodinné vinařství VINOFOL.

„Veletrh ProWein je jedním z nejprestižnějších na světě a účast na něm je pro vinaře velmi zajímavá zejména z obchodního hlediska,“ komentoval českou účast mgr. Pavel Večeřa z Vinařského fondu, které společný stánek České republiky organizuje a bude mít se zástupci vinařských firem a Národního vinařského centra na starosti prezentaci našich vín.

Letošní novinkou je změna celkové koncepce veletrhu. V loňském roce totiž výrazně narostl celkový počet vystavovatelů, a tak ProWein letos nabízí další dvě haly a celkově nové uspořádání založené na struktuře podle regionů a prezentovaných oblastí. Český stánek bude umístěn nově v hale číslo 6. Vedle německého stánku tak bude prezentovat vína a vinařství středoevropského regionu.

Ani letos nebude chybět nabitý program v podobě řízených degustací. Každý den se koná tematicky jinak zaměřená prezentace přímo na stánku, která je vždy uvedená v oficiálním programu a je o ni vždy velký zájem.

• 24. 3. 14:00 - Vína z České republiky: degustace typických odrůd z vinařských oblastí Morava a Čechy
• 25. 3. 11:00 - To nejlepší z… aneb ochutnejte deset vzorků z prestižní kolekce sta vín Salonu vín České republiky
• 26. 3. 11:00 - Nové odrůdy z Moravy: výprava za mladými odrůdami, které byly vyšlechtěny na Moravě (Pálava, Muškát moravský, Aurelius, atd.)

Veletrh ProWein patří k největším a nejvýznamnějším veletrhům vína na světě. Letos se očekává opět o něco věší účast vystavovatelů, a to až 4500 z cca 50 zemí a více než 40 tisíc odborných návštěvníků z celého světa. Asi 80 procent zúčastněných firem přijíždí ze zahraničí. ProWein tak nabízí cenný průřez současnou světovou nabídkou a na jedné ploše ukazuje, jakým směrem se světové vinařství ubírá. Účast na veletrhu je producenty považována za velmi efektivní, 95 procent návštěvníků uvádí dosažení stanovených cílů a celkové kladné hodnocení. Každoročně je zde k dispozici cca 1000 vín k otevřené degustaci.


Pro více informací:

Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 519 352 072, +420 721 414 575

Mgr. Pavel Večeřa
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 606 602 587

Daniel Kříž, Omnimedia, s.r.o.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 728 602 304

Více o veletrhu na www.prowein.com.


Představení jednotlivých vinařských firem

BOHEMIA SEKT, s.r.o.


www.bohemiasekt.cz

BOHEMIA SEKT je největším výrobcem vín v České republice a díky svým výjimečným produktům získala v roce 2011 nejprestižnější tuzemské ocenění „Vinařství roku“, a to za profesionalitu své práce, kvalitu výrobků, rozvoj vinařského vzdělávání i vinařské turistiky. Firma navíc pravidelně přiváží medaile i z dalších významných vinařských soutěží doma i v zahraničí.
BOHEMIA SEKT v posledních letech posiluje nejen na českém trhu, ale také ve světě. V tuto chvíli vyváží své výrobky do 28 zemí, což lze v Česku považovat za unikátní výsledek. Počet států, kam společnost proniká, přitom každoročně roste.
Společnost staví úspěch u zákazníků na vysoké kvalitě svých sektů, vín i lihovin, na moderních technologiích a letitých zkušenostech těch nejlepších českých vinařů.
BOHEMIA SEKT je lídrem domácího trhu mezi výrobci sektů a stále silnější pozici získává také v kategorii tichých moravských vín. Není divu. Do skupiny BOHEMIA SEKT totiž patří kromě tradičního Bohemia Sektu také prestižní značky jako Víno Mikulov, Habánské sklepy, Vinařství Pavlov, Chateau Mikulov, Chateau Bzenec a Bzenecká lipka.


NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s.

www.novevinarstvi.cz

NOVÉ VINAŘSTVÍ patří k nejprogresivnějším vinařstvím v České republice, a to především díky modernímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína kladoucím důraz nejen na kvalitu samotného vína, ale i na kvalitu obalu. Nové Vinařství použilo jako první v České republice moderní šroubové uzávěry a následně i skleněné uzávěry VINO–LOK. V roce 2007 pak získalo cenu „Manažerský počin roku v oblasti designu“, čímž byla ohodnocena enormní snaha vinařství o kvalitní zpracování ambaláže vín.
NOVÉ VINAŘSTVÍ obhospodařuje 110 ha vlastních vinic nedaleko rakouských hranic, asi 70 km severně od Vídně. Nové Vinařství získalo za dobu své existence řadu významných ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích.
V prezentačních prostorech Nového vinařství se návštěvníkům představí také Vinařství rodiny Špalkovy.


Rodinné vinařství VINOFOL

www.vinofol.cz

Vinařství bylo založeno v roce 1992 bratry Pavlem a Richardem Foltýnovými. Sídlem společnosti je vinařská obec Novosedly, kde tradice pěstování a výroby vína sahá až do roku 1552.
Nespornou výhodou vinařství jsou polohy jeho 85 ha vinic, které se nacházejí ve čtyřech vinařských obcích: Mikulov, Novosedly, Nový Přerov a Pavlov. Je známo, že v každé obci jsou rozličné půdní a částečně také klimatické podmínky. To umožňuje nabízet mnohem pestřejší a zajímavější skladbu vín.
Rozhodujícím faktorem je však kvalita vín, na kterou je kladen největší důraz. Filozofií vinařství VINOFOL je sledovat nejnovější trendy, jak v technologiích výroby, tak i v gastronomii. Ale je pravdou, že se VINOFOL v mnoha případech nechává inspirovat i letitými zkušenostmi vinařů, kteří vyspělou a moderní techniku nahrazovali smyslem pro originalitu, jedinečnost a potenci dané lokality. Výběr správných odrůd do terroiru a nazrávání vín v dřevěných sudech z francouzských dubů jsou tím nejlepším důkazem. Kolekce lahvových vín je rozdělena do kategorií Pavlov Exclusive, Novosedly Exclusive, Novosedly výběr a Novosedly classic.
Určitou zpětnou vazbou a správností cesty VINOFOLu jsou různá ocenění z tuzemských i mezinárodních výstav, ale nejjasnější „indicií“ kvality je vzrůstající zájem spotřebitelů o vína tohoto vinařství.


Vinařský fond / Národní vinařské centrum, o.p.s.

www.vinarskyfond.cz / www.vinarskecentrum.cz

Vinařský fond vznikl v roce 2002 na základě změny „vinařského zákona“. Před vstupem ČR do EU podporoval výsadbu vinic ve vinařských oblastech Morava a Čechy; dnes podporuje výhradně marketing vína, rozvoj vinařské turistiky a informuje veřejnost o vinohradnictví a vinařství. Vinařský fond pracuje na obdobné bázi jako organizace v ostatních vinařských zemích Evropy.
Národní vinařské centrum je obecně prospěšnou společností se sídlem na zámku ve Valticích. Jeho cílem je obecná propagace a podpora moravských a českých vín a vinařství, a to nejen prostřednictvím Salonu vín ČR, ale také vydáváním odborné literatury, pořádáním školení a seminářů atd. Národní vinařské centrum úzce spolupracuje s Vinařským fondem České republiky.