Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Soutěž sommeliérů - Sommeliér Znovín 2012

9. 8. 2012 10:15

Tisková zpráva, Pardubický festival vína

Ve čtvrtek Pardubice patřily sommeliérům. V průběhu dne se v hotelu Euro uskutečnil již 14. ročník významné sommeliérské soutěže, která se koná v rámci Pardubického festivalu vína. Toto klání znalců vín je součástí Sommeliérské ligy, z níž vzejde Sommeliér roku 2012.

V letošním roce v Pardubicích bojovalo o titul 19 soutěžících z České republiky, Slovenska i Německa. Na soutěž dohlížela přísná odborná porota v tradičním složení: Ing. Pavel Vajčner, generální ředitel společnosti Znovín Znojmo, Martin Pastyřík, prezident Asociace sommelierů ČR, Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR a Libor Nazarčuk, viceprezident Asociace sommelierů ČR. Dalším členem poroty byla Ivana Kovaříková, vydavatelka časopisu Sommeliér, a také Michal Šetka, šéfredaktor časopisu Wine and Degustation.

Finále soutěže, do kterého postoupili 4 nejlepší, se odehrálo v rámci slavnostního večera v ABC klubu na Olšinkách. Sommeliéři se utkali v ukázce servisu sektu, červeného vína a poznávání dvou anonymních vzorků vín. Finálovým večerem nás provedl Ivo Dvořák, hostem naší imaginární restaurace byl cestovatel Leoš Šimánek.

Vítězem a tedy držitelem titulu Sommeliér Znovín 2012 se stal Jakub Přibyl, na druhém místě skončil Tomáš Brůha a třetí místo obsadila Klára Kollárová.

Sommeliéry však nehodnotila pouze odborná komise, ale také diváci. Hlasováním v sále vzešel i vítěz sympatie, kterým se stal opět Jakub Přibyl ze společnosti Wine Food Market. Na druhém místě skončila Klára Kollárová z Vinografu a třetí místo tentokráte obsadil Head Sommeliér společnosti Bohemia Sekt Tomáš Brůha.

Soutěž Sommeliér Znovín 2012 je zdárně za námi a nezbývá, než se těšit na hlavní část vinných slavností v Pardubicích. Ve dnech 24. - 28. 8. 2012 Vás agentura Czech marketing srdečně zve na dlouho očekávaný 15. ročník Pardubického festivalu vína, který v pátek 24.8. vyvrcholí Pardubickou vinařskou nocí.
Více informací naleznete na www.pardubickyfestivalvina.cz

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro tisk

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech