Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Prague Wine Week začal oceněním nejlepších vinařství. Všechna jsou z Moravy

2. 2. 2012 13:57

Tisková zpráva, M. Sojková, Vinařství Volařík

V pondělí 23. 1. 2012 v prostorách hotelu Crowne Plaza Prague převzali ocenění za nejlepší vína roku 2011 v soutěži Prague Wine Trophy tři moravská vinařství. První místo, za nejvíce oceněných vín, získal Vinselekt Michlovský, na druhém místě stanul Sonberk a bronzová příčka patří Vinařství Volařík.

Předávání cen s navazující galadegustací zahajilo týden, který v Praze patří Wine & Food tandemům. Až do 29. 1. 2012 je možné ochutnat oceněná vína se speciálně připravenými menu ve vybraných vinotékách, restauracích a hotelech. Mezi partnery festivalu patří i hlavní město Praha a Vinařský fond ČR.

V pátém ročníku soutěže Prague Wine Trophy byli favorité vybíráni z 1081 přihlášených vín. Úspěch moravských vinařství je cennější tím, že 55 % vín v soutěži bylo ze zahraničí, z České republiky zbývajících 45 %.

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech