Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Nevídaný úspěch v Paříži

9. 3. 2011 13:12

V pátek 4.3.2011 se v Paříži předávaly ocenění za nejlepší knihy na světě, mimo jiné i v oblasti „vína a zdraví“. Z České republiky zvítězila kniha „VÍNO NA ZDRAVÍ“ od autorské dvojice prof. MUDr. Milana Šamánka, DrSc, FESC. a doc. MUDr. Zuzany Urbanové, CSc.
To však nebylo vše. V obrovské konkurenci vinařských publikací z 32 států se celkově kniha „VÍNO NA ZDRAVÍ“ umístila ve své kategorii na neuvěřitelném druhém místě na světě!!!

Tento historický úspěch vznikl za podpory VINAŘSKÉHO FONDU a předních vinařských společností BOHEMIA SEKT, VINNÉ SKLEPY VALTICE, ZNOVÍN ZNOJMO a vydavatelství AGENTURA LUCIE.

Slavnostní vinařský křest knihy proběhl v loňském roce na nejstarší vinařské výstavě u nás na Valtických vinných trzích. V Paříži si v pátek převzali toto významné ocenění autoři společně s Ing. Šťastným z Vinných sklepů Valtice, které se podílely na vydání této jedinečné publikace (viz foto).

Pravidelná střídmá konzumace alkoholu a především vína má pozitivní vliv na lidské zdraví. Takové je hlavní poselství knihy „VÍNO - NA ZDRAVÍ“.

V komplexní publikaci se oba vědci zabývají historií konzumace alkoholu a jeho vlivu na lidské zdraví. V knize VÍNO NA ZDRAVÍ se můžete dozvědět, jak se používalo víno v lékařství, kdy je pití nebezpečné, jaké jsou přiměřené dávky alkoholu a proč má pravidelná a střídmá konzumace alkoholických nápojů výrazně pozitivní vliv na lidské zdraví.

V současné době už lékaři o pozitivním vlivu konzumace nízkých dávek alkoholu na lidské zdraví nepochybují. Celá řada odborných studií totiž potvrdila stovky let známou skutečnost, že pravidelné pití vína, například dvou až čtyř dcl vína u mužů a dvou až tří dcl vína u žen, výrazně snižuje riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice a tím prodlužuje lidský život. „Osoba mírně popíjející víno má naději žít o čtyři roky déle než abstinent,“ shrnuje spoluautor knihy profesor Milan Šamánek.

Profesor Milan Šamánek je jedním z našich předních dětských kardiologů a kardiochirurgů a v současné době se věnuje hlavně prevenci aterosklerózy a ischemické choroby srdeční. Za svou celoživotní práci byl profesor Šamánek oceněn v loňském roce prezidentem republiky státním vyznamenáním Medailí Za zásluhy I. stupně. Docentka Zuzana Urbanová je naší úspěšnou dětskou kardioložkou.

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech