Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Pozvání na výstavní dny 43. ročníku Valtických vinných trhů do Valtic

5. 4. 2010 10:36

Společnost Valtické vinné trhy zve všechny milovníky dobrého vína do Valtic na 43. ročník Valtických vinných trhů. Výstavní dny budou otevřeny pro vinařskou veřejnost v zámeckém areálu v pátek, 7. května od 14.30 hodin a v sobotu od 10.00 hodin. Přijeďte ochutnat ucelené odrůdové kolekce více než 40 pěstovaných odrůd, prezentované 911 víny od 151 vinařů.

Protože se tato nejstarší, nejprestižnější a nejnavštěvovanější vinařská výstava nachází v zámecké Jízdárně a ve Španělské konírně valtického zámku, můžete vychutnávat moravská, slovenská rakouská a další vína za každého počasí v ideálním odborně připraveném prostoru. Bohatý je také doprovodný program – již při slavnostním zahájení v pátek dopoledne prezentovaném pro vystavovatele a hosty se uskuteční křest nové vinařské knihy od známé dvojice autorů a významných lékařů Prof. Milana Šamánka, DrSc a doc. Zuzany Urbanové, CSc s názvem „Víno - na zdraví“. Odpoledně bude již tradiční „dražba archivních CHAMPIONU“ především pro movité sběratele vinařských rarit. V sobotu se znovu pokusí všichni návštěvníci VVT o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí s moravským vínem (loni si přiťuklo 532 veselých návštěvníků a bylo spotřebováno 48 láhví Gracie rose). Snahou pořadatelů je při pěkném počasí rozšířit výstavní prostory i do okolí zámecké Jízdárny a zlepšit celkový komfort odborné akce. Na zvýšenou návštěvnost města Valtic – hlavního města vína se připravuje i samotné město, kde bude uspořádán bohatý stánkový jarmark a otevřeno nově upravené náměstí.

Vysoká jakost shromážděných vín a odborné zajištění vinařské soutěže, ale také tradičně lidové pojetí a především dobrá nálada pro všechny ctitele dobrého vína jsou lákavou pozvánkou, proč zajet o víkendu do Valtic. Přijeďte tedy i vy v pátek 7. Května nebo v sobotu 8. Května do zámeckého areálu ve Valticích!
Ing. Jan Otáhal, Spol. VVT

Více informací na webu http://www.vvtvaltice.cz/