Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vítězem promenády červených vín je André 2007 z Kobylí

23. 11. 2009 11:35

Tisková zpráva, Město Velké Pavlovice

Velké Pavlovice, 21. listopadu 2009 - Jako nejlepší víno soutěže Promenáda červených vín 2008 vybrali odborní degustátoři pod vedením MUDR. Martina Křístka moravské víno André ročník 2007 z Patrie Kobylí a.s. Hrozny na toto víno byly sklizeny v podnikových vinicích v trati Holý kopec ve vinařské obci Kobylí.

Zlatou medaili za kolekci vín obdržela Patria Kobylí a.s., stříbrnou Vinařství Oldřich Drápal z Brna a bronzovou Vinařství Vít Sedláček z Vrbice.
Soutěž byla podpořena Vinařským fondem ČR a řídila se statutem schváleným Ministerstvem zemědělství.

Možnost ochutnat toto vítězné víno, a také další skvělá vína všech předních producentů červených vín přihlášená do této prestižní soutěže, mají milovníci vín ve Velkých Pavlovicích ve dnech 27.-28. listopadu 2009 v sále Vinia a.s. na Hlavní ulici vždy od 15:00 do 21:00 hodin.

Proč právě ve Velkých Pavlovicích? Jak říká čestný prezident Promenády červených vín Profesor Vilém Kraus: „Velké Pavlovice jsou středem ekologického bioregionu, ve kterém se na těžkých půdách s vysokým obsahem hořčíku rodí prvotřídní moravská červená vína. Červená vína z této podoblasti se vyznačují zvláštním charakterem, který je typický pro středoevropské vinařství a je přitažlivý pro pití jako doprovod k pokrmům tohoto regionu.“

Cílem festivalu je prezentace a soutěžní porovnání červených a růžových vín s garantovaným původem na Moravě a v Čechách a jejich přiblížení konzumentům.

Více informací na:

www.velkepavlovice.cz
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420774364012