Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Mistrem sommeliérů České republiky se stal Tomáš Brůha

8. 11. 2009 11:20

Tisková zpráva, Bohemia Sekt & Headline PR

Nejlepším sommelirem České republiky roku 2009 se opět stal Tomáš Brůha, hlavní sommelier společnosti BOHEMIA SEKT, který první cenu v prestižní soutěži TROPHÉE BOHEMIA SEKT – SOMMELIER ČR 2009 získal již podruhé. Druhé místo obsadil Otakar Žoudlík, restaurant La Casa Argentina a na třetí příčce se umístil Jakub Král, IN VINO Trading.

V pražském hotelu The Augustine se ve středu 4. listopadu uskutečnil již 12. ročník mistrovství České republiky sommelierů TROPHÉE BOHEMIA SEKT – SOMMELIER ČR 2009. Soutěže se zúčastnila absolutní česká sommelierská špička. 32 sommelierů, reprezentujících 30 restaurantů, výrobců, dovozců, vinoték i škol, je v historii soutěže nejvyšší počet. Mezi účastníky byly tři dívky.

„Slova mohou těžko vyjádřit moje nadšení, že se mi opět podařilo v tak velké konkurenci zvítězit. Mám obrovskou radost i proto, že jsem se velmi přiblížil nominaci pro mistrovství světa v roce 2010 v Chile,“ svěřil se se svými pocity chvíli po vyhlášení výsledků Brůha.

„Dnešní klání opět ukázalo, kolik má Česká republika skvělých mladých sommelierů. Těší mě, že u nás vyrůstá nová generace profesionálů, kteří zlepšují nejen kulturu stolování a servis vína u nás, ale stojí i za úspěchem celého TROPHÉE BOHEMIA SEKT,“ podotkl Martin Pastyřík, prezident Asociace sommelierů ČR.

Králi českých sommelierů hned vzápětí gratuloval Josef Vozdecký, generální ředitel a předseda představenstva BOHEMIA SEKTu. „Velmi mě potěšilo, že nejlepší sommelier je opět ze společnosti BOHEMIA SEKT. To jen dokazuje, jaký je Tomáš špičkový profesionál. řekl Vozdecký.

Dosáhnout vítězství v soutěži nebylo nic jednoduchého, na soutěžící čekal nejen znalostní test (v češtině i v angličtině), ale i identifikace vína při anonymní degustaci a museli ukázat i své praktické dovednosti při servisu vína a sektu, vystupování a komunikaci s hostem.

Prestižní akce se kromě špičkových expertů z oblasti sommelierství a gastronomie zúčastnila také herečka Zlata Adamovská a herec Petr Štěpánek, kteří patří mezi znalce a milovníky dobrého vína. Odborným garantem soutěže TROPHÉE BOHEMIA SEKT – SOMMELIER ČR 2009 byla opět Asociace sommelierů České republiky, partnerem Asociace hotelů a restaurací ČR. Finanční příspěvek poskytl Vinařský fond, soutěž organizuje společnost BOHEMIA SEKT. Celou soutěž moderoval pan Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů a head sommelier společnosti Makro Cash a Carry.

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech