Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Medailoví vítězové v degustační expozici Salonu vín ve Valticích

9. 9. 2009 09:54

Tisková zpráva, Národní vinařské centrum

Národní vinařské centrum připravilo prezentační akci mladých vín, která získala významná ocenění na zahraničních soutěžích. Návštěvníci Salonu vín Valticích tak mají jedinečnou možnost ochutnat, v rámci degustačního programu vín kolekci Salonu vín ČR, tuzemské medailisty z klání v italské Veroně, kanadského Montrealu a dalších prestižních soutěží.

Národní vinařské centrum připravilo prezentační akci mladých vín, která získala významná ocenění na zahraničních soutěžích. Návštěvníci Salonu vín Valticích tak mají jedinečnou možnost ochutnat, v rámci degustačního programu vín kolekce Salonu vín ČR, tuzemské medailisty z klání v italské Veroně, kanadského Montrealu a dalších prestižních soutěží.

„Již v loňském roce byla kolekce Salonu zpestřena letní prezentační akcí mladých vín. Sklidila velký ohlas a proto jsme se rozhodli v tomto představování pokračovat. Od počátku září do konce kalendářního roku tak mohou návštěvníci Salonu vín v degustační expozici zkusit navíc také 12 mladých vín ročníku 2008,“ říká Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

Jedná se například o vína oceněná Velkou zlatou medailí na soutěži Vinitaly v italské Veroně, zlaté medailisty ze San Francisca, Montrealu či Paříže. „Návštěvníci budou moci ochutnat i odrůdy, které v letošní expozici Salonu vín nemají zastoupení. Například Děvín, Muškát Otonell nebo Hibernal,“ dodává Babisz.

Salon vín České republiky je nejvyšší soutěží vin v ČR, zastřešuje systém nominačních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

Pro více informací kontaktujte:

Ing. Marek Babisze, hlavního sommeliera Národního vinařského centra, o.p.s.
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: +420 519 340 072

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech