Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

5. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů

6. 5. 2009 18:56

Soutěž se uskuteční v sobotu 13. června na jižní Moravě, v srdci celého vinařství České republiky ve vinném sklepě U Jeňoura ve vyhlášené sklepní lokalitě Nechory u Prušánek na Hodonínsku.

Vlastní soutěž bude netradiční v tom, že srovná především praktické dovednosti sommelierů, kteří se utkají ve dvou disciplínách - sekání sektu a servisu sektu. V dopoledním neveřejném kvalifikačním kole každý nejprve předvede klasický servis sektu a poté jeho otevření useknutím hrdla láhve šavlí nebo jinou sečnou zbraní. Maximálně 18 nejlepších podle uvážení poroty pak postoupí do odpoledního semifinále, kde si před Vámi obě disciplíny zopakují. Porota pak vybere pět finalistů. Ti nejprve useknou speciální láhve pěti vylosovaným divákům a poté budou mít pětiminutový prostor na useknutí libovolného počtu láhví jakýmkoliv způsobem. Jediným limitem je použití minimálně dvou a maximálně 12 lahví! Atraktivnost soutěže zvyšuje fakt, že je zařazena do dlouhodobého hodnocení o Sommeliera roku, na základě, kterého bude vybrán reprezentant ČR pro mistrovství světa i Evropy!

Celá akce je koncipována jako velká garden párty na vinařském dvoře mezi vinicemi, ale je připravena i mokrá varianta pro případ nepřízně počasí. Výkony soutěžících bude hodnotit nejen mezinárodní odborná porota, ale svého vítěze si zvolíte také Vy, diváci. Opět nebudou chybět pokusy o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, či přehlídka originálních šavlí na sabráž a je připraveno i několik překvapení.

Více informací a program naleznete v pozvánkce ke stažení na konci zprávy.

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech