Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Pálavské vinobraní v Mikulově 9.-11. 9. 2005

19. 8. 2005 11:39

Velkolepá akce s historickou i vinařskou tržnicí, průvody, košty vín a burčáků, zábavnými programy pro všechny věkové kategorie, gastronomickými specialitami.

PÁTEK 9. 9.

Zámecký areál
- Zámek 9.00 – 16.00
prohlídky expozic
- Zámecká zahrada 14.00 – 22.00
historické řemeslné tržiště s vojenským ležením
- Zámecký sál 14.00 – 23.00
výstava Plody jižní Moravy - Vinařská tržnice – vinný košt
- Sala terrena 14.00 – 22.00 hodokvas
- Obří sud 15.00 – 22.00
řízená degustace – Víno Mikulov, a. s.

Centrum
- Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00
prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 24.00 moderuje Monika Czajkowská a strýc Vávra z Milovic
14.00 národopisné soubory PALAVĚNKA a PALAVÁNEK v doprovodu hudecké muziky ZUŠ Mikulov, 15.00 dětské soutěžní okénko, 16.00 semifinalista Superstar Lukáš MICHNA & Jara BÁRTA, 16.30 cimbálová muzika KASANICA, 18.00 bratři RŮŽIČKOVI, 20.00 dechová hudba MIKULOVANKA
9.00 – 20.00 stánky s řemesly
- Štukový sál 10.00 – 18.00
Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií
- Galerie Efram 17.00 vernisáž výstavy obrazů Jiřiny Klimentové
- Tenisové kurty, ul. Svobody - 20.00 – 02.00 DIZGRAFIX a DJ CHOCOLATIC

Amfiteátr pod Turoldem
- Hala 18.00 – 20.00
Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva
- Velká scéna 18.00 – 24.00 přehlídka rockových kapel MIKULOVSKÁ BĚTKA a hostů: 18.00 ČAS VYPRŠEL, 18.45 ZADESET 8:05, 19.30 R. A. D., 20.15 Oldřich Veselý & e-band, 21.00 DIVOKÉ SRDCE, 23.00 BEZMOCNÉ SNY
- Malá scéna 21.00 – 02.00
POZDNÍ SBĚR – taneční zábava
- Areál - prodejní stánky a lidová zábava

SOBOTA 10. 9.

Zámecký areál
- Zámek 9.00 – 16.00
prohlídky expozic
- Zámecká zahrada 10.00 – 22.00
historické řemeslné tržiště s vojenským ležením :
10.00 slavnostní otevření historického řemeslného tržiště městskými konšely
11.00 žonglérské představení
12.00 historický průvod městem za účasti panovníka Václava IV. se svým doprovodem
13.30 středověká hudba
14.30 pohádka pro děti i dospělé
15.30 kejklířské hrátky
16.00 historická hudba
16.30 pasování rytířů se všemi právy erbovými
17.30 tancujte s námi – historická hudba
18.30 šermířské humorné představení
19.30 žonglérské kejkle
20.30 ohňová show
- Zámecký sál 10.00 – 24.00
výstava Plody jižní Moravy -
Vinařská tržnice :
10.00 – 20.00 komponovaný pořad o víně, ukázky sommelierského umění ing. Karla Babky
10.00 – 22.00 cimbálová muzika KLARET
15.00 – 15.30 vystoupení Rytíře Urbana
- Obří sud 10.00 – 23.00
řízená degustace – Víno Mikulov, a. s.
- Sala terrena 14.00 – 22.00 hodokvas

Centrum
- Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00
prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic
- Náměstí 10.00 – 24.00 moderuje Petra Polzerová a strýc Vávra z Milovic
10.15 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK
11.00 „Zarážení hory“ – národopisný spolek PÁLAVA
12.00 historický průvod v čele s Václavem IV. a jeho družinou
14.00 krojovaný průvod - národopisné soubory PÁLAVA, PALAVÁNEK, PALAVĚNKA, ŽDÁNIČÁNEK, DUNÁJEK, HOŘEŇÁK, soubor country tanců NOVOVESKÁ ŠTÍSTKA, pěvecké sbory z Březí, Dolních Dunajovic, Pohořelic a Ratíškovic v doprovodu dechových hudeb PALAVANKA, MIKULOVANKA a Drasenhofen (A),
15.00 semifinalista Superstar Lukáš MICHNA & Jara BÁRTA, 15.30 dětský národopisný soubor ŽDÁNIČÁNEK 16.00 NOVOVESKÁ ŠTÍSTKA - country tance, 17.00 dětský národopisný soubor DUNÁJEK, 17.30 pěvecké sbory z Březí, Dolních Dunajovic, Pohořelic a Ratíškovic, 19.00 bratři RŮŽIČKOVI, 21.00 M-KVINTET
10.00 – 20.00 stánky s řemesly
- Štukový sál 10.00 – 18.00
Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií
- Galerie Efram 13.00 – 17.00 Jiřina Klimentová - obrazy

Amfiteátr pod Turoldem
- Hala 8.00 – 20.00
Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva
- Velká scéna 14.00 – 24.00
14.30 krojovaný průvod
15.00 dechová hudba PALAVANKA
17.00 soubor tanců a písní HOŘEŇÁK
19.00 Ivan HLAS & skupina RŮŽOVÉ BRÝLE
21.00 Knezaplacení se sólisty
22.00 Pavel BOBEK a Lída NOPOVÁ se skupinou Miloše Nopa
- Malá scéna 15.00 – 02.00
15.00 – 19.00 pěvecké sbory a lidové muziky
21.00 – 02.00 dechová hudba BUČKOVANKA (SK) - taneční zábava
- Areál - prodejní stánky a lidová zábava

NEDĚLE 11. 9.

Centrum
- Dietrichsteinská hrobka 9.00 – 17.00
prohlídka památky a výstavy fotografií Egypt – země islámských památek a tradic - Náměstí 10.00 – 11.00
soubor tanců a písní HOŘEŇÁK
- Štukový sál 10.00 – 18.00
Kris B. Flašar - Stíny na úsměvu - výstava fotografií
- Galerie Efram 13.00 – 17.00 Jiřina Klimentová - obrazy

Amfiteátr pod Turoldem
- Hala 8.00 – 13.00
Oblastní výstava drobného zvířectva a exotického ptactva
- Velká scéna 14.00 – 18.00 moderuje Monika Czajkowská
„O zlatý hrozen jižní Moravy“ - mezinárodní přehlídka dechových hudeb: BUČKOVANKA (SK), PETROVANKA, PALAVANKA, STRAŇANKA a ŠOHAJÉ
- Malá scéna 17.00 – 20.00
dechová hudba STRAŇANKA – taneční zábava
- Areál - prodejní stánky a lidová zábava

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Organizátor Kulturní středisko Mikulov / historický program zajišťuje
Umělecká agentura M + G Znojmo

Vstupné :
- pátek – Náměstí 50 Kč / Amfiteátr 90 Kč - sobota – Náměstí 50 Kč / Amfiteátr 120 Kč - neděle – Amfiteátr 60 Kč -
zdarma děti do 15-ti let a
psi ( jen s náhubkem)
Permanentka :
125 Kč důchodci - 150 Kč - 190 Kč 2005
(platí pro vstup na náměstí a amfiteátr)

Předprodejní místa a informace :
Turistické informační centrum Mikulov, Náměstí 30, tel.: +420 519 510 855,
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
Kulturní středisko Mikulov, Náměstí 2,
tel.: +420 519 444 568,
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.